DIVINE ACOUSTICS BELLATRIX
DIVINE ACOUSTICS BELLATRIX

KOLUMNY BELLATRIX FIRMY DIVINE ACOUSTICS są jednymi z przyjemniej grających kolumn, jakie u mnie (mowa o Wojtku Pacule- red.) w domu gościłem i jednymi z najlepszych polskich konstrukcji, jakie u siebie słyszałem. Brzmią w nieprawdopodobnie poukładany, spokojny, zrelaksowany sposób, przynosząc jednocześnie mnóstwo informacji o nagraniu. Nie wytykają błędów produkcji, ale też ich nie zakrywają – idą raczej w głąb nagrania, a nie ślizgają się po jego powierzchni. Są niesamowicie rozdzielcze i mają dobrą selektywność. Nie schodzą na basie aż tak nisko, jak kolumny odniesienia, trudno mi jednak je za to winić, bo bas ma piękne, dobrze różnicowane barwy.”

Wojciech Pacuła – redaktor naczelny HighFidelity.pl 

 

Bellatrix jest układem 2.5 drożnym, 3 głośnikowym. Głośniki basowy i nisko-średniotonowy pracują we wspólnej objętości, którą tworzy kilkukomorowy układ bass-reflex/TQWT z wentylacją w dolnej ściance. Wielowarstwową obudowę zaprojektowano w technologii CRCdesign, wewnętrznie wzmocniona jest kratownicą ze sklejki i stali, wydzielona została też osobna komora dla głośnika wysokotonowego. Do precyzyjnego tłumienia obudowy użyte zostały maty mineralne, dzięki temu zbędne było użycie innych luźnych materiałów tłumiacych. Bellatrix stoi na jednoelementowym zintegrowanym z obudową cokole ze stali węglowej, wyposażonym w nasze firmowe stopy antywibracyjne Kepler

Wysokotonowy głośnik Bellatrixa to jedwabny pierścieniowy Scan-Speak Illuminator osłonięty metalową siatką ochronną. Jest to wersja z dużą komorą tłumiącą zintegrowana z systemem tłumiącym drgania z technologią CeraGem. Specjalna konstrukcja sprawia, że głośnik opiera się o zestaw warstw tłumiących, analogicznych do tych zastosowanych w stopach antywibracyjnych Kepler.

 

Nisko-średniotonowy oraz niskotonowy to 7 calowe modyfikowane przetworniki Eton Orchestra z  celulozową charakterystycznie przetłaczaną membraną na gumowym zawieszeniu. Solidny odlewany kosz otrzymał nasz firmowy systemem tłumienia wewnętrznych rezonansów BAD. Masywny układ magnetyczny jest wentylowany i uziemiany. Nakładka przeciwpyłowa posiada pamięć kształtu – jest odporna na wgniecenia. Dzięki temu Bellatrix nie posiada maskownic.

 

To najbardziej skomplikowana i zaawansowana część Bellatrixa. Posiada swoją własną obudowę na stałe złączoną z główną bryłą głośnika. Podczas projektowania i budowy zwrotnicy zastosowano technologie SGP, ESM i RFpath. Elementy montowane są metodą punkt-punkt, dwustronnie na płytce wielootworowej. Zwrotnicę Bellatrixa tworzy 51 najwyższej jakości komponentów: kondensatory miedziane Miflex KFPM-1, aluminiowe Jantzen Audio Alumen, foliowe Miflex MKP-10, Jantzen Audio Z-Superior oraz Z-Standard; metalizowane bezindukcyjne rezystory Superes, precyzyjne rezystory węglowe w obwodach korekcyjnych oraz izolowane bawełną cewki z miedzi OFC. Połączenia lutowane nie zawierają ołowiu. Pełną powtarzalność kolejnych egzemplarzy zapewnia wieloetapowa kontrola pomiarowa poszczególnych elementów oraz wszystkich połączeń.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl