Teac PD-505T-B/S Transport CD - GWARANCJA NAJLEPSZEJ CENY! - Rozliczymy Twój Sprzęt

Teac PD-505T-B/S Transport CD - GWARANCJA NAJLEPSZEJ CENY! - Rozliczymy Twój Sprzęt
  • nowość
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: Dostawa 1-3 dni robocze
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 4 499,00 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
4499.00
ilość szt.

towar niedostępny

* - Pole wymagane
Producent: Teac
Kod produktu: 5DED-512F9

Opis

Transport CD

Dedykowana konstrukcja napędu CD jest ulepszona w stosunku do napędu opracowanego dla TEAC CD-5020A

CD-5020A to oryginalny napęd TEAC, który z dumą opracowaliśmy. Ten jego był używany do profesjonalnych zastosowań ze względu na jego trwałość i niezawodność. W oparciu o projekt napędu CD zastosowany w CD-5020A, opracowaliśmy nowy projekt zoptymalizowany dla PD-505T.

 

Cały mechanizm CD jest zamontowany w stanie półpływającym, który nie jest całkowicie przymocowany do obudowy urządzenia. Ta konstrukcja, opracowana z niezwykłą starannością, zapobiega sprzężeniu zwrotnemu, które może mieć negatywny wpływ na odczyt CD, zapobiegając przenoszeniu wibracji generowanych przez silnik wrzeciona i siłownik na obudowę i powodowaniu wibracji współczulnych. Jednocześnie, aby wyeliminować wpływ na jakość dźwięku tłumików stosowanych podczas montażu komponentów napędu, zaprojektowaliśmy również miejsca, w których zastosowaliśmy na przykład sztywne metody mocowania, oraz rozważyliśmy ogólne tryby wibracji podczas tworzenia konstrukcji, która wykorzystuje zarówno sztywne, jak i elastyczne aspekty. W ten sposób zdaliśmy sobie sprawę, że odczyt płyt CD jest dokładniejszy i utrzymuje wyższy poziom czystości.

Obwód sterowania napędem o nowej konstrukcji

Szukając jeszcze wyższego poziomu zaprojektowaliśmy nowy układ sterowania napędem dla mechanizmu CD. Kontrolując silnik wrzeciona z delikatnym sprzężeniem zwrotnym, aby stworzyć naturalny stan obrotowy, uzyskaliśmy jeszcze bardziej nienaruszony i otwarty dźwięk. Ponadto zastosowano napęd BTL, który nie generuje hałasu przełączania, począwszy od wrzeciona, a także zawiera siłownik napędzający soczewkę

przetwornika. Eliminuje to niewielkie wpływy na odczyt sygnału i zwiększa czystość sygnału.

Dyskretne obwody mocy wykorzystują transformatory z rdzeniem toroidalnym

Do zasilania zastosowano transformatory z rdzeniem toroidalnym. Ponadto osobne są zasilacze dla wyświetlacza OLED, napędu CD i obwodu mikrokomputera oraz obwodu audio, z dedykowanymi cewkami wtórnymi i prostownikami dla każdego z nich. Ze względu na jakość dźwięku zastosowano niezależne dyskretne obwody zasilające napęd CD, mikrokomputer i obwód audio.

 

Wewnętrzny zegar oparty na oscylatorze kwarcowym z zastosowanym szumem niskofazowym

W przypadku połączeń cyfrowych precyzja zegara urządzeń nadrzędnych może mieć wpływ na jakość całego systemu. Wewnętrzny zegar PD-505T wykorzystuje oscylator kwarcowy o niskim poziomie szumów fazowych, który ma wyjątkową charakterystykę szumów fazowych. Odczytywanie sygnałów CD na podstawie bardzo precyzyjnego standardowego zegara pozwala na dokładne wyprowadzenie cyfrowego dźwięku oryginalnego dźwięku zapisanego na płycie CD.

Wejście zewnętrznego zegara 10 MHz

Dźwięk można jeszcze bardziej poprawić, wprowadzając sygnał zegara o jeszcze większej precyzji z zewnętrznego źródła. Co więcej, w cyfrowym systemie odtwarzania jakość dźwięku można nie tylko poprawić poprzez zwiększoną precyzję przesyłania strumieniowego, ale także zbudować cyfrowy system jeszcze wyższego poziomu, na przykład dzięki synchronizacji zegara z przetwornikiem cyfrowo-analogowym.

 

Całkowicie metalowa obudowa zapewnia zarówno odporność na wibracje, jak i stylowy wygląd w formacie A4, który mieści się na biurku

Ponieważ cała obudowa zbudowana jest z metalowych paneli odpornych na zewnętrzne zakłócenia, wtargnięcie zakłóceń elektromagnetycznych generowanych przez komputery i inne urządzenia jest tłumione. Pozwala to uzyskać czyste środowisko wewnętrzne z niewielkim hałasem, nawet w warunkach trudnych dla sprzętu audio. Co więcej, aluminiowe panele o grubości 8 mm, które pokrywają obie strony całkowicie metalowej obudowy,

apewniają konstrukcję montażową, która nie skręca ani nie wygina niepotrzebnie obudowy ani przedniego i tylnego panelu, zapewniając mocną i precyzyjną formę. Co więcej, dzięki rozmiarowi kartki A4 (patrząc z góry) urządzenie można postawić na biurku, stoliku nocnym lub innym niewielkim miejscu.

Oryginalna konstrukcja podparcia Stressless Foot z trzema punktami podparcia

Nasza nowo opracowana oryginalna konstrukcja Stressless Foot z trzema punktami podparcia umożliwia stabilne ustawienie, dzięki czemu nie ma wpływu na niewielkie nierówności powierzchni pod nią. W porównaniu do tych zastosowanych w poprzednich projektach, te nóżki są tylko częściowo przymocowane do podwozia. Ten projekt został opracowany w oparciu o założenie, że pozwalając stopom na swobodne wibrowanie, można uzyskać bardziej naturalny pogłos. Zamiast mocnego mocowania, te obrobione stalowe nóżki są instalowane tak, aby były luźno połączone z dolną częścią urządzenia. Zachowując poczucie umiejscowienia, takie jak nóżki z kolcami, używane w poprzednich modelach, ta konstrukcja zapewnia bardziej naturalne, bogate pogłosy.

Półpływający panel górny

Zastosowano półpływający górny panel. Górny panel nie jest przykręcony do obudowy śrubami. Zamiast tego jest częściowo zamocowany, zabezpieczony jedynie panelami bocznymi, realizując dźwięk zaszczepiony uczuciem otwartości.

 

 

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl