TEAC VRDS-701 Odtwarzacz CD z przedwzmacniaczem, DAC

TEAC VRDS-701 Odtwarzacz CD z przedwzmacniaczem, DAC
  • nowość
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: Dostawa 1-3 dni robocze
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 11 999,00 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
11999.00
ilość szt.

towar niedostępny

* - Pole wymagane
Producent: Teac
Kod produktu: 3DE2-57036

Opis

Teac VRDS-701 to jubileuszowy odtwarzacz CD, który producent zaprezentował przy okazji 70-lecia istnienia mark

Odtwarzacz TEAC CD VRDS-701 wykorzystuje nowo opracowany mechanizm VRDS i oryginalny dyskretny przetwornik cyfrowo-analogowy TEAC ΔΣ (delta-sigma), który zawiera unikalne algorytmy Teac.

Bezwibracyjny sztywny system mocowania tarcz (VRDS)

Nowa wersja V.R.D.S (Vibration-Free Rigid Disc-Clamping System) to oryginalny mechanizm napędu CD opracowany przez Teac pod kątem redukcji drgań obrotowych płyty, jak również wszelkich innych niepożądanych wibracji pochodzących z samego mechanizmu. Umocowanie płyty CD do aluminiowego talerza o tej samej średnicy,  zwiększa masę bezwładności w celu ustabilizowania obrotów. Pozwala to na zredukowanie wibracji i fluktuacji podczas obracania się płyty. Prąd serwomechanizmu jest redukowany poprzez korygowanie wypaczeń i zniekształceń dysku oraz poprawę względnej precyzji osi optycznej po stronie przetwornika i zagłębienia dysku. Zapewnia to zmniejszenie błędów odczytu dysku i wyjątkową jakość dźwięku.

 

Sekcja mostka obsługuje VRDS
Czytnik umieszczany jest na ramie pomocniczej, która znajduje się w stanie półpływającym (system tłumienia). Aby zredukować wibracje związane z obracaniem się tarczy i samego mechanizmu, Teac zastosował system platerowania CD. Duża perforowana aluminiowa tarcza podtrzymywana jest przez perforowany mostek o kształcie torusa. Mostek zrobiony jest z żywicy - materiału lekkiego, ale przy tym bardzo sztywnego, co sprawia, że nie przenosi drgań mechanicznych do reszty konstrukcji. Zamocowano go tylko z jednej strony, a propagacja drgań z mechanizmu CD na przeciwną stronę poprzez mostek jest tłumiona, dzięki czemu cały mechanizm minimalizuje niepożądany rezonans sympatyczny.

Montaż półpływający
Cały mechanizm CD jest zamontowany na wewnętrznej obudowie w stanie półpływającym. Kontrolując przenoszenie drgań między mechanizmem CD a obudową, zredukowano wpływ współdźwięków, a naturalne brzmienie odtwarzane jest w całym zakresie częstotliwości. Izolując drgania silnika od głównej obudowy, zapobiega się współdźwiękom i wibracjom wewnątrz ramy. Jednocześnie mechanizm CD jest również izolowany od zewnętrznych drgań. Dzięki odizolowaniu mechanizmu CD od zewnętrznych drgań, zwiększono precyzję odczytu.

 

TEAC ɅƩ (delta-sigma) dyskretny DAC

W sekcji DAC, która ma kluczowe znaczenie dla  dźwięku, zamiast zwykłego układu scalonego przetwornika cyfrowo-analogowego zastosowano dyskretny przetwornik cyfrowo-analogowy TEAC ΔΣ (Delta Sigma), który zawiera unikalne algorytmy wykorzystujące układ FPGA. 

Sygnały DSD pozostają niezmienione, podczas gdy sygnały PCM są konwertowane na sygnały 1-bitowe lub wielobitowe, zgodnie z wyborem użytkownika końcowego, za pomocą modulatora ΔΣ, a następnie wyprowadzane jako wysokiej jakości sygnały analogowe. Pole dźwiękowe, które jest szerokie i idealnie czyste, można uzyskać tylko dzięki tej dyskretnej konstrukcji. W rezultacie możemy powiedzieć, że osiągnęliśmy dźwięk, o który zabiegał TEAC. Dzięki dyskretnemu przetwornikowi cyfrowo-analogowemu TEAC ΔΣ możliwe jest odtwarzanie danych DSD 22,5 MHz i 384 kHz/32-bit PCM.

Struktura dual-mono
Wykorzystując niezależne lewe i prawe transformatory toroidalne, w VRDS-701 zastosowano układ dual-mono dla obwodów - od zasilania, przez sekcję przetwornika cyfrowo-analogowego do analogowego stopnia wyjściowego.

Struktura dual mono ma dwa zestawy obwodów, które zapewniają kompletne ścieżki mono dla każdego kanału. Zapobiega to interferencji między lewym i prawym sygnałem i zapewnia bogatą ekspresję muzyczną, która podkreśla postrzeganie przestrzeni dźwiękowej i trójwymiarowość.

W pełni zbalansowana transmisja na każdym etapie
W pełni zbalansowana transmisja lewego i prawego analogowego sygnału wyjściowego z konwersji cyfrowo-analogowej do końcowego stopnia wyjściowego znacznie przyczynia się do poprawy stosunku sygnału do szumu i rozszerzenia zakresu dynamiki. Wrażenie napowietrzenia, którym charakteryzują się źródła dźwięku o wysokiej rozdzielczości, może być przesyłane bez strat, w jeszcze czystszym stanie.

 

Konwersja w górę 2×, 4× i 8× przy użyciu RDOT-NEO (Refined Digital Output Technology NEO)
Technologia RDOT-NEO płynnie wzmacnia cyfrowe sygnały audio i zapewnia funkcję konwersji częstotliwości próbkowania cyfrowych sygnałów PCM 2×, 4× lub 8× (do 384 kHz). RDOT stosuje analogiczną metodę interpolacji z wykorzystaniem logiki płynności. Jest technologią opracowaną w celu umożliwienia odtwarzania częstotliwości wyższych niż 20 kHz, które są tracone przez format CD 44,1 kHz/16-bit. Na podstawie informacji odczytanych z płyty CD generowane są analogiczne dane pomiędzy próbkami przebiegów. W rezultacie generowane są również dane powyżej 20 kHz.

USB:
PCM    16 / 24 / 32bit
           44.1k / 48k / 88.2k / 96k / 176.4k / 192k / 352.8k / 384kHz
DSD    2.8M / 5.6M / 11.2M / 22.5MHz

Wejście koaksjalne:
PCM    16 / 24bit
            32k / 44.1k / 48k / 88.2k / 96k / 176.4k / 192kHz
DSD    2.8MHz

Wejście optyczne:
PCM    16 / 24bit
            32k / 44.1k / 48k / 88.2k / 96k / 176.4k / 192kHz
DSD    2.8MHz

Wejście zewnętrznego zegara 10 MHz
Wejście to umożliwia synchronizację z zewnętrznym zegarem. Dzięki temu oprócz poprawy jakości dźwięku podczas odtwarzania z VRDS-701, możliwa jest również synchronizacja całego systemu z generatorem zegara.

Wysoce precyzyjny podwójny zegar dla wielokrotności 44,1 kHz i 48 kHz z niskimi szumami fazowymi
Odtwarzacz VRDS-701 posiada precyzyjne oscylatory kwarcowe o niskim poziomie szumów fazowych. Wraz z częstotliwością 44,1 kHz do odtwarzania płyt CD obsługuje taktowanie 48 kHz, które jest niezbędne do odtwarzania plików z komputera, gdy jest używany jako przetwornik cyfrowo-analogowy USB.

Zasilanie wzmocnione trzema transformatorami z rdzeniem toroidalnym o dużej mocy
Oprócz transformatora z rdzeniem toroidalnym dla sygnałów analogowych, sekcja sterowania cyfrowego i mechanizm CD posiadają niezależne transformatory z rdzeniem toroidalnym o dużej pojemności. Poprzez dostarczanie stałego prądu za pomocą tych trzech transformatorów z rdzeniem toroidalnym, nagłe włączanie i wyłączanie dźwięków może być wyrażone wyraźnie, urzeczywistniając wyjątkową liniowość dźwięku. Każdy z transformatorów jest zamontowany na podwoziu, kontrolując wibracje.

TEAC-HCLD 2 obwód wzmacniacza buforowego o wzmocnionym prądzie wyjściowym
W przypadku analogowego obwodu wyjściowego obwód TEAC-HCLD 2 jest buforowym wzmacniaczem wyjściowym o ulepszonym prądzie, który zwiększa kluczowe możliwości transmisji prądu. Ten model wykorzystuje diamentowe wzmacniacze buforowe o dużej wydajności prądowej jako przetworniki liniowe. Dzięki zastosowaniu dwuobwodowej struktury dodatnio-ujemnej dla każdego kanału, napęd może być różnicowy z wyjściem zbalansowanym i równoległy z wyjściem niezbalansowanym. Dzięki zwiększonej wydajności zasilania prądowego możliwe staje się przesyłanie sygnałów audio bez degradacji ich dynamiki.

Wzmacniacz słuchawkowy
Wzmacniacz słuchawkowy ma dedykowany sterownik, który wykorzystuje obwód o dużej mocy wyjściowej z niskimi zniekształceniami, wysokim stosunkiem sygnału do szumu i wysoką szybkością przelotową 2000 V/μs, co odpowiada sterownikowi linii wyjściowej poprawiającej transmisję prądu. To zmaksymalizuje potencjał Twoich słuchawek.

Bulk Pet USB umożliwia stabilną transmisję danych
Technologia komunikacji Bulk Pet USB umożliwia stabilną transmisję danych. Podczas przesyłania ogromnych ilości danych cyfrowych ze źródeł audio o wysokiej rozdzielczości za pośrednictwem kabli USB mogą wystąpić duże rozbieżności w obciążeniach przetwarzania zarówno komputera nadawczego, jak i odbierającego przetwornika cyfrowo-analogowego USB. Stwarza to możliwość załamania się dźwięku i innych problemów. Korzystanie z technologii transmisji Bulk Pet USB zapewnia jednak stałą transmisję przy stałym wolumenie danych, umożliwiając stabilną transmisję danych poprzez wygładzenie obciążeń do przetwarzania na obu końcach. Ponieważ jakość dźwięku można zmieniać poprzez zmianę obciążenia komputera, można wybrać cztery wstępnie ustawione tryby transmisji w zależności od pożądanej jakości dźwięku.

Konstrukcja stworzona do kontroli wibracji
Transformatory zasilające, które mają tendencję do generowania wibracji, są zamontowane na pływającej konstrukcji, oddzielając je i izolując od dolnej ścianki. Boczne płetwy odprowadzające ciepło zostały dopasowane tak, aby każda miała inną długość w celu wyeliminowania rezonansu sympatycznego.

Trzy podpierające nóżki wykonane z obrabianej maszynowo stali o unikalnej strukturze
Śruby mocujące płytkę drukowaną ograniczono do minimum. Natomiast stalowe stopki wykorzystują oryginalny projekt TEAC, aby zapewnić odpowiednią ilość luzu w połączeniu między nimi a dolnym panelem. Wszystko to, by jeszcze dokładniej kontrolować wibracje, które mogą mieć wpływ na jakość dźwięku.

Złącze RS-232C umożliwia integrację z popularnymi systemami sterowania, a złącza wejścia i wyjścia wyzwalacza (trigger 12V) umożliwiają koordynację zasilania z innymi urządzeniami.

Minimalistyczny, szczotkowany front mieści mały, monochromatyczny ekran z pomarańczowymi znakami, a także przyciski sterujące. VRDS-701 posiada również pokrętło regulacji głośności oraz gniazdo słuchawkowe w formacie jack 6,35 mm. Charakterystycznym elementem są uchwyty umieszczone po obu stronach frontu, służące do bezpiecznego przenoszenia/przesuwania urządzenia, przy okazji unikamy zostawiania odcisków palców na panelu przednim.

Odtwarzacz audio TEAC HR dostarczany bezpłatnie

Źródła dźwięku o wysokiej rozdzielczości, do 22,5 MHz DSD lub 384 kHz/32-bit PCM, można łatwo odtwarzać na komputerach z systemem Windows i Macintosh za pomocą tego bezpłatnego dedykowanego oprogramowania. Cyfrowe dane audio można bezpiecznie przesyłać w najlepszych warunkach, po prostu uruchamiając oprogramowanie i wybierając VRDS-701 podłączony za pomocą kabla USB. Ponieważ oprogramowanie jest przeznaczone do użytku z tym produktem, wprowadzanie ustawień audio USB jest bezproblemowe.

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl