Platforma antywibracyjna Cassini

Platforma antywibracyjna Cassini
  • promocja
  • nowość
Dostępność: Oczekujemy na dostawę
Wysyłka w: Dostawa 1-3 dni robocze
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 9 999,00 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy

Cena regularna: 10 700,00 zł

9999.00
Najniższa cena od wprowadzenia towaru: 10 700,00 zł
ilość szt.

towar niedostępny

Kod produktu: 5AFF-346A8

Opis

Platforma antywibracyjna Cassini jest skomplikowanym układem mechanicznym. Jej zadanie to jak najskuteczniejsze wygaszanie i rozpraszanie drgań w paśmie 20-200Hz ze szczególnym naciskiem na częstotliwości 50Hz i 60Hz, czyli na drgania pochodzące z transformatorów zasilanych prądem z sieci elektrycznej. Dodatkowo platforma zabezpiecza też stojące na niej urządzenia przed zakłóceniami o dużo wyższych częstotliwościach. Poszczególne jej warstwy tworzą coś w rodzaju klatki Faradaya. Uziemienie platformy pomaga usunąć „wychwycone” w ten sposób zakłócenia. Umieszczone z tyłu Cassini dwa gniazda bananowe umożliwiają podłączenie przewodu uziemiającego oraz gdy mamy więcej niż jedną platformę (lub cały stolik MARS), spięcie platform razem.

 

BUDOWA

Cassini składa się z 5 modułów, dla uproszczenia opisu załóżmy, że drganie będzie podążało po kolei przez każdy z nich.

  1. Blat górny ma budowę kanapkową – składa się z 8 warstw o różnych gęstościach i grubościach. Od góry wykończony jest włóknem węglowym o minimalnej zawartości żywicy i zabezpieczony jest lakierem. Pozostałe warstwy blatu zbudowane są z MDF, HDF oraz drewna egzotycznego. Jedną z nich jest metalowa siatka, którą należy uziemić. Warstwy klejone są ze sobą w odpowiedniej konfiguracji, dwuetapowo przy pomocy 2 różnych typów kleju. Wszystkie otwory w poszczególnych warstwach wycinane są laserowo przed ich sklejeniem.

W procesie klejenia wprowadzona jest odwrotna strzałka ugięcia – zapobiega to w przyszłości zniekształceniu blatu pod obciążeniem stojącego na nim urządzenia.

Uzyskaną sztywność blatu potwierdziły testy obciążeniowe – przy obciążeniu 60kg (czyli już dość ciężką końcówką mocy) ugięcie wyniosło jedynie 1,5mm dla największego z rozmiarów Cassini XL.

Stworzenie konfiguracji blatu było najbardziej czasochłonnym procesem w trakcie projektowania platformy Cassini. Kilkadziesiąt różnych układów było testowanych przez kilka miesięcy.

2. Drgania z górnego blatu trafiają do Keplera EVOLUTION, którego chyba nie muszę przedstawiać. Pierwsza wersja Keplera pojawiła się w ofercie już 6 lat temu! Keplery ustawione są pod górnym blatem w ściśle określonym trójkącie. Dla każdego rozmiaru platformy – łącznie do wyboru jest ich 8 – trójkąt dobrany został eksperymentalnie przy pomocy generatorów drgań. Pomiary akcelerometrami umożliwiły stworzenie mapy rozkładu drgań dla każdego z rozmiarów platformy i rozłożenie podparcia w trójkącie dającym najlepsze efekty antywibracyjne.

3. Keplery spoczywają na blacie dolnym o podobnej do blatu górnego budowie kanapkowej. Jedna z jego warstw także wymaga uziemienia.W blacie dolnym zaplanowane zostały dodatkowe elementy umożliwiające uniesienie blatu górnego – zabezpieczenie rubinów w Keplerach EVOLUTION podczas transportu.

4. Blat dolny podwieszony jest pod stalowe łapy, które wyprowadzają drgania poza jego obrys. Dzięki temu cała konstrukcja staje się niższa (z niższym środkiem ciężkości) i jednocześnie obniża to rezonanse własne platformy. 

5. Ostatnim modułem są stopy Galileo, które dzięki swojej budowie i właściwościom tłumiącym drgania umożliwiają precyzyjne „dostrojenie” platformy do stojącego na niej urządzenia.

DANE TECHNICZNE

 

Blat górny ma budowę kanapkową – składa się z 8 warstw o różnych gęstościach i grubościach. Od góry wykończony jest włóknem węglowym o minimalnej zawartości żywicy i zabezpieczony jest lakierem. Pozostałe warstwy blatu zbudowane są z MDF, HDF oraz drewna egzotycznego. Jedną z nich jest metalowa siatka, którą należy uziemić. Warstwy klejone są ze sobą w odpowiedniej konfiguracji, dwuetapowo przy pomocy 2 różnych typów kleju. Wszystkie otwory w poszczególnych warstwach wycinane są laserowo przed ich sklejeniem.

 

Drgania z górnego blatu trafiają do Keplera EVOLUTION, którego chyba nie muszę przedstawiać. Pierwsza wersja Keplera pojawiła się w ofercie już 6 lat temu! Keplery ustawione są pod górnym blatem w ściśle określonym trójkącie. Dla każdego rozmiaru platformy – łącznie do wyboru jest ich 8 – trójkąt dobrany został eksperymentalnie przy pomocy generatorów drgań. Pomiary akcelerometrami umożliwiły stworzenie mapy rozkładu drgań dla każdego z rozmiarów platformy i rozłożenie podparcia w trójkącie dającym najlepsze efekty antywibracyjne.

 

Keplery spoczywają na blacie dolnym o podobnej do blatu górnego budowie kanapkowej. Jedna z jego warstw także wymaga uziemienia.W blacie dolnym zaplanowane zostały dodatkowe elementy umożliwiające uniesienie blatu górnego – zabezpieczenie rubinów w Keplerach EVOLUTION podczas transportu.

 
 

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl