Octave PHONO MODULE

Octave PHONO MODULE
  • nowość
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: Dostawa 1-3 dni robocze
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 18 900,00 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
18900.00
ilość szt.

towar niedostępny

Producent: Octave
Kod produktu: 4C8B-89328

Opis

Bazujące na lampach zewnętrzne przedwzmacniacze gramofonowe to ideał, którego poszukują miłośnicy muzyki preferujący dźwięk czarnego krążka. Współczesne wkładki MC (Moving Coil) z niskim sygnałem wyjściowym nie mogą być podłączone do klasycznego przedwzmacniacza gramofonowego bez pośrednictwa transformatora dopasowującego, jeśli chcemy utrzymać szumy i zniekształcenia na niskim poziomie. Kiedy Andreas Hofmann zakładał firmę Octave, rozpoczął prace nad przedwzmacniaczem gramofonowym z elektronicznym wejściem MC. Uważał bowiem, że transformatory dopasowujące są bardzo czułe na różnego rodzaju pola magnetyczne i mają ograniczenia w zakresie impedancji obciążenia i wzmocnienia. 


Phono Module jest pełnoprawnym przedwzmacniaczem gramofonowym, w którym można zastosować trzy różne moduły wejściowe i trzy wyjściowe. Wszystkie moduły wejściowe mogą być używane jednocześnie.

• Pierwszy z modułów wejściowych to układ RCA MM (Moving Magnet) z przełączaną impedancją wejściową między 1 kΩ i 47 kΩ.

• Drugi z modułów ma wejścia niezbalansowane RCA i przeznaczony jest dla wkładek MC (Moving Coil). Impedancja obciążenia ustawiana jest między 50 Ω i 1 kΩ ze wzmocnieniem ustawianym w dwóch krokach.

• Trzeci z modułów jest zbalansowany – wejście to gniazda XLR. Do dyspozycji mamy takie same ustawienia impedancji i wzmocnienia jak w wersji niezbalansowanej. Korekcja RIAA prowadzona jest w układzie lampowym, bazującym na wysoko cenionym przedwzmacniaczu Octave HP 500 SE. Pracują w niej trzy lampy potrzebne do uzyskania wysokiego wzmocnienia wymaganego przy korekcji RIAA. Ich unikalna konfiguracja z elementami półprzewodnikowymi na wejściu MC i lampach w sekcji RIAA pozwoliła na uzyskanie dźwięku, jaki do tej pory wydawał się niedostępny, ze szczególnym uwzględnieniem czystości spektrum i stosunkiem sygnału do szumu.

Phono Module dopełniają opcjonalne moduły wyjściowe:

• Standardowy moduł RCA z dwoma wyjściami – jednym ze stałym sygnałem i drugim z pasywną regulacją siły głosu

• Moduł Direct Drive z dwoma wyjściami RCA, gdzie wyjście regulowane jest buforowane po to, aby osiągnąć niską impedancję wyjściową, dzięki czemu można wysterować końcówkę mocy bez potrzeby stosowania dodatkowego przedwzmacniacza

• Zbalansowany moduł Direct Drive z wyjściami XLR i rozbudowanym układem wzmacniającym, w którym połączono lampy z układami scalonymi, tworząc perfekcyjny układ symetryzujący. To regulowane wyjście jest w stanie wysterować bezpośrednio każdą końcówkę mocy, a jeśli trzeba zredukować sygnał tak, aby można było pracować z klasycznym przedwzmacniaczem liniowym. Phono Module korzysta z zewnętrznego układu zasilającego. 

 

Dane techniczne
Standardowe wyjście regulowane
Stosunek sygnału do szumu 100 dB
Impedancja wyjściowa 240 Ω (RCA)
Maks. napięcie wyjściowe 7 V RMS
Zniekształcenia <0.01 %
Wzmocnienie 0 dB
Aktywne wyjście regulowane
Stosunek sygnału do szumu 100 dB
Impedancja wyjściowa 240 Ω (RCA, XLR)
Max. napięcie wyjściowe 7 V RMS
Zniekształcenia <0.01%
Wysterowanie (Low / High): 0 / 15 dB
Sekcja RIAA
Wzmocnienie MM, wyjście stałopoziomowe 38 dB
Wzmocnienie MC, wyjście stałopoziomowe Low / High 58 / 68 dB
Sekcja MC
Impedancja wejściowa 50 Ω – 1 kΩ
Stosunek sygnał / szum (S/N) (RCA) 69 dB / 75 dB
Stosunek sygnał / szum (S/N) (XLR) 72 dB / 78 dB
Punkt odcięcia 20 Hz (-3 dB)
Sekcja MM
Impedancja wejściowa 1 + 47 kΩ
Stosunek sygnał / szum (S/N) (RCA) 77 dB
Punkt odcięcia 20 Hz (-3 dB)
Ogólne
Pobór mocy 25-35 W
Waga przedwzmacniacza 9 - 12.5 kg
Waga zasilacza 4 kg
Wymiary (S x W x G) 437 x 80 x 390 mm
Wymiary zasilacza (S x W x G) 100 x 77 x 230 mm

 

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl