Octave HP 700

Octave HP 700
  • nowość
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: Dostawa 1-3 dni robocze
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 49 900,00 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
49900.00
ilość szt.

towar niedostępny

Producent: Octave
Kod produktu: 9EB3-91159

Opis

HP 700 – zaawansowana technika lampowa w połączeniu z inteligentną budową modułową powodują, że ten przedwzmacniacz jest przygotowany na wszelkie niespodzianki, jakie niesie z sobą przyszłość. HP 700 jest przedwzmacniaczem lampowym, który wprowadza na rynek innowacyjną, precyzyjną technologię i system modułów pozwalający złożyć urządzenie pod kątem potrzeb i wymagań konkretnego systemu i melomana. Zamiast opierać się na standardowych rozwiązaniach, parametrach technicznych i wyposażeniu, słuchacz może zaadaptować HP 700 do własnych upodobań i wymagań. Rezultatem tych zabiegów jest wybitny dźwięk – wyjątkowa bliskość muzyki i artystów, doświadczane przez słuchacza.

 

WYRAFINOWANA TECHNOLOGIA SEKCJI LINIOWEJ
Trzy pozycje wysterowania sygnału (Gain) oraz wybór impedancji wejściowej pozwalają perfekcyjnie dopasować HP 700 do charakterystyki systemu, w którym ma pracować. Trzystopniowe wysterowanie pozwala na optymalne dopasowanie wzmocnienia oraz regulacji siły głosu do skuteczności kolumn. Możliwość wyboru impedancji wyjściowej – a więc i prądu wyjściowego – to świetna wiadomość dla tych, dla których ważne jest dopasowanie parametrów kabli połączeniowych, ich długości oraz pojemności, jak i czułości wzmacniacza mocy.


ZASILANIE
W HP 700 zastosowano nowy układ niskoszumowego, stabilizowanego zasilacza, umieszczony w oddzielnej obudowie. Uzyskano w ten sposób dużą niezależność napięcia wyjściowego od fluktuacji napięcia zasilającego. Mikrokontroler sterujący pracą urządzenia daje użytkownikowi dużą swobodę w operowaniu jego parametrami i pewność, że wszystko zostanie wykonane tak, jak sobie założył. Dochodzi do tego układ soft-start, przedłużający żywotność lamp aż do 20 lat!

WEJŚCIA I WYJŚCIA
Wejścia:
3 x RCA, 1 x RCA Home Theater
2 x XLR, 2 x opcjonalne moduły
Wyjścia:
2 x RCA, 1 x XLR, 1 x ze stałym napięciem

BYPASS
Funkcja wielokanałowego bypassu pozawala zintegrować HP 700 z systemami kina domowego. Sterowany układem logicznym selektor wejść daje możliwość wybrania trybu bypass dla wejść: XLR, RCA lub obydwu na raz. Sygnał HT jest wówczas obecny na wszystkich trzech wyjściach.

BUDOWA MODUŁOWA
Możliwości podłączenia do HP 700 urządzeń zostały poszerzone o moduły dobierane przez użytkownika. Optymalizowany moduł wejściowy może zostać wykorzystany do rzadko spotykanych aplikacji, od transformatorów „step-up” MC, aż do sprzęganych transformatorowo wejść XLR. Moduły Plug & Play można wymieniać w dowolnym momencie.

 

OPCJE DODATKOWE
Przy projektowaniu sekcji przedwzmacniacza gramofonowego dla HP 700 wykorzystano doświadczenia z ostatnich lat. W efekcie tych zabiegów powstała jedna z najnowocześniejszych sekcji RIAA dostępnych na rynku, o bardzo wysokim stosunku sygnału do szumu oraz znakomitej dynamice. Poszerzenie pasma przenoszenia poprawiło precyzję korekcji RIAA i umożliwiło zmniejszenie zniekształceń. Szeroki wybór modułów wejściowych daje możliwość idealnego dopasowania parametrów przedwzmacniacza do używanej wkładki.

REGULACJA BARWY DŹWIĘKU
Innowacyjny moduł regulacji barwy dźwięku daje olbrzymie możliwości w dostosowaniu brzmienia HP 700 do gustu właściciela. Układ ten bazuje na aktywnej regulacji w oparciu o lampy, gwarantując niezmienną jakość dźwięku bez względu na siłę głosu. Precyzyjna zmiana wysokich i niskich tonów daje idealną precyzję w prowadzeniu obydwu kanałów, z maksymalną odchyłką wynoszącą 0.3 dB. Oznacza to, że regulacja barwy dźwięku nie wpływa na aspekt przestrzenny nagrań.

 

BALANS
Kompensowany częstotliwościowo układ regulacji balansu miedzy kanałami pozwala na zmianę siły głosu co 1 dB. Technika ta dała możliwość wyeliminowania wszystkich zmian w dźwięku powodowanych przez tradycyjne układy regulacji balansu. Do tego zadania wykorzystano wysokiej klasy, 12-pozycyjny przełącznik, który będzie działał bez problemów przez długie lata.

SELEKTOR WYJŚĆ
Sekcja wyjściowa może być przełączana tak, aby obsługiwała kilka stref. Możliwe jest aktywowanie wyjścia XLR, RCA lub wszystkich równocześnie. Możemy więc wykonać nawet bardzo zaawansowane podłączenia typu tri-amping.

PRZEŁĄCZNIK REGULACJI SIŁY GŁOSU
Opcjonalny, kompensowany częstotliwościowo, 47-pozycyjny przełącznik regulatora siły dźwięku kończy wszelkie debaty na temat jakości tłumików stosowanych do regulacji poziomu dźwięku. Różnica pomiędzy kanałami jest mniejsza niż 0.1 dB, co jest niezwykłym wynikiem. Dzięki naszemu autorskiemu opracowaniu, pasmo przenoszenia pozostaje bez zmian w całym zakresie regulacji głośności, redukując wprowadzane przez tłumik zniekształcenia do poziomu, który trudno nawet zmierzyć.

 

ZEWNĘTRZNY ZASILACZ
Zaawansowany układ HP 700 oznacza duże zapotrzebowanie na moc. Czuwa nad tym zewnętrzny zasilacz, który jest magnetycznie ekranowany. Ekranowanie jest kluczowe, jeśli zależy nam na niskim szumie i wysokiej dynamice.

MODUŁY
Nowym modułem opracowanym specjalnie z myślą o HP 700 jest symetryczny, bazujący na transformatorach sprzęgających moduł wejściowy XLR. Analizując układ pod kątem jakości dźwięku trzeba powiedzieć, że sprzężenie transformatorowe jest najlepszym z możliwych, ponieważ zachowuje wszystkie zalety płynące z przesyłu sygnału w trybie zbalansowanym. Transformator jest też jedynym komponentem, który w naturalny sposób izoluje galwanicznie źródło sygnału od odbiornika i separuje elektrycznie masę. Symetryczny transformator wejściowy jest wykonywany ręcznie w naszej firmie, przy użyciu najnowszych opracowań dotyczących rdzeni. Zabieg i te pozwoliły zmniejszyć zniekształcenia o rząd wielkości, a pasmo przenoszenia rozciąga się aż do 100 kHz.

 

Dane techniczne
Impedancja wyjściowa

• RCA: 100 / 300 Ω (przełączana)

• XLR: 150 Ω

Wysterowanie 25 / 18 / 12 dB
Stosunek sygnał / szum (S/N) 106 / 92 dB
Pasmo przenoszenia 10 Hz – 200 kHz (- 0.2 dB, wysterowanie Low / RCA)
Przedwzmacniacz gramofonowy
Stosunek sygnał / szum (S/N) 80 / 87 dB
Wysterowanie 60 / 68 dB
Wymiary (S x W x G)

• przedwzmacniacz: 462 x 130 x 480 mm

• zasilacz: 110 x 90 x 277 mm

Waga

• przedwzmacniacz: 10 kg

• zasilacz: 3.8 kg

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl