Melodika BSSC9525 Brown Sugar 2x9,5mm2 - 2,5m

Melodika BSSC9525 Brown Sugar 2x9,5mm2 - 2,5m
 • nowość
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: Dostawa 1-3 dni robocze
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 4 195,00 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
4195.00
ilość szt.

towar niedostępny

Producent: Melodika
Kod produktu: E96F-549D5

Opis

Przewód głośnikowy klasy Hi-End 9,5mm2 Melodika BSSC9525 - 2,5m

Melodika Brown Sugar BSSC9525to efekt polskiej myśli technicznej i zwieńczenie 7 lat badań, testów i obserwacji podjętych przez specjalistów z Melodiki. Hi-Endowy przewód głośnikowy z  serii Brown Sugar zbudowany jest na kablu BSC2950, który jest topowym modelem w tej serii o imponującym przekroju 9,5mm. Kable same z siebie nie grają, ale jak każdy element toru audio są w stanie wpłynąć na brzmienie. Melodika BSSC9525 dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów i rozwiązań technicznych jest w stanie wyciągnąć z Twojego systemu audio maksimum możliwości dźwiękowych.

 

Technologicznie zaawansowana konstrukcja BSSC9525 łączy w sobie sprawdzone w praktyce koncepcje takie jak Multi-Gauge Core i Spiral Litz, zamknięte w potrójnej nisko pojemnościowej izolacji dielektrycznej z LDPE. W serii Brown Sugar, Melodika sięga po wysokiej jakości polską miedź OFC klasy 6N o czystości 99.9999%, która wykorzystywana jest w najbardziej zaawansowanych przewodach audio, gdyż jest gwarantem trwałości i zachowania najwyższej jakości parametrów elektrycznych.

Dwa warkocze wzajemnie ze sobą skręconych przewodników eliminują interferencje własne. Indukowany w jednym przewodzie prąd, ma przeciwny kierunek niż w sąsiednim, przez co zakłócenia znoszą się wzajemnie.

 

Technologia Multi-Gauge Core to specjalna konstrukcja przewodu z pięcioma różnej grubości przewodnikami do niskich, średnich i wysokich tonów. 

Wskutek zmiennych oddziaływań magnetycznych prądu, im wyższa częstotliwość sygnału, tym bardziej wykazuje on tendencję do płynięcia po powierzchni przewodnika. Nie jest to korzystne, gdyż sprawia że wraz ze wzrostem częstotliwości, maleje wykorzystywany przekrój przewodnika, a to skutkuje wzrostem impedancji kabla dla wysokich częstotliwości. Sygnał zaczyna płynąć nierównomiernie (m.in. również przez przesunięcia fazowe) i następuje utrata cichych składowych, co w wrażeniach słuchowych określamy jako brak powietrza czy informacji subtelnych. Z tego też powodu w najnowszym, innowacyjnym projekcie Melodika Brown Sugar BSSC9525 zastosowano splot przewodników o aż pięciu grubościach:

 • Najgrubsza żyła: o przekroju 1,3 mm2 - z myślą o najniższym basie np. organów, kontrabasu lub efektach specjalnych w kinie
 • Średnio-grubsze żyły o łącznym przekroju: 1,3 mm2 - dla pełnego zakresu basu oraz jego kontroli i selektywności
 • Średnie żyły o łącznym przekroju: 2,1 mm2 - dla nasyconego brzmienia średniego pasma np. gitary, fortepianu, saksofonu
 • Średnio-cieńsze żyły o łącznym przekroju: 2,1 mm2 - dla wybrzmienia skrzypiec, celesty oraz wokalu
 • Najcieńsze żyły o przekroju łącznym: 2,70 mm2 - dla czystego i dokładnego przekazu najwyższych częstotliwości

 

Solid Grip Technology, czyli sprasowanie zamiast zacisku śrubowego

W przypadku połączeń kolumn i wzmacniacza gołym przewodem, odsłonięta miedź szybko się utlenia, co zwiększa rezystancję kabla i ma szkodliwy wpływ na wierność dźwięku, który słyszymy. Dlatego w wysokiej klasy kablach stosowane są wtyki np. bananowe. W Melodika BSSC9525 zastosowano nową, specjalną technologię szczelnego łączenia wtyków z przewodem głośnikowym bez użycia lutowania - Solid Grip Technology. W przeciwieństwie do standardowego połączenia z użyciem zacisków śrubowych, Solid Grip Technology polega na zaciśnięciu odpowiednio przygotowanego wtyku na przewodzie głośnikowym za pomocą prasy. Pozwala to na szczelne sprasowanie wszystkich żył razem z wtykiem w sposób, który eliminuje wolne przestrzenie pomiędzy nimi i maksymalizuje powierzchnię styku. Uzyskany w ten sposób monolit tworzy gładką, nieprzerwaną ścieżkę sygnału przez co wyraźnie zmniejsza się rezystancja połączenia.

Przewód i wtyk sprasowane przy pomocy Solid Grip Technology w jedną całość oferują dużo wyższą konduktywność niż w przypadku zacisku zrobionego z użyciem śrub lub połączenia lutowanego. Użyte w Melodika BSSC9525 rozwiązanie daje niezawodne, trwałe połączenie, które jest odporne na utlenianie i oferuje znakomitą przewodność elektryczną o zmniejszonym oporze. Wtyki pokryte są 24 karatowym złotem, które także nie utlenia się w powietrzu. W ten sposób niska rezystancja może być zachowana przez cały okres użytkowania przewodu.

 

Melodika BSSC9525 to przewód głośnikowy o nieprzeciętnie czystym, zrównoważonym i przestrzennym brzmieniu. Subtelne podkreślenie niskich i wysokich tonów z lekkim wygładzeniem tych ostatnich pozwoliło na korektę fizjologicznych właściwości ludzkiego słuchu, który właśnie w tych zakresach jest mniej czuły. Innowacyjna konstrukcja przewodu głośnikowego BSSC9525 pozwala na wydobycie ogromnej ilości mikro detali zawartych w dźwięku, nie tylko w wysokich rejestrach ale również w niskich i średnich tonach, co nie jest spotykane w innych przewodach w tym zakresie cenowym. 

 

Najważniejsze cechy:

 • Imponujący przekrój 9,5mm
 • Wysokiej jakości polska miedź OFC o czystości 99,9999% (6N)
 • Geometria: dwa warkocze przewodników wzajemnie ze sobą skręcone w celu eliminacji własnych interferencji
 • Technologia Spiral Litz - każdy przewodnik izolowany osobno i skręcony
 • Technologia Multi-Gauge Core - specjalna konstrukcja przewodu, z rozróżnieniem kilku grubości żył przesyłających jeszcze lepiej niskie, średnie i wysokie tony
 • Technologia Solid Grip - wtyk jest sprasowywany z przewodem - przez co powstaje szczelne i trwałe połączenie o dużo mniejszej rezystancji 
 • Wtyki pozłacane 24 karatowym złotem
 • Potrójna nisko pojemnościowa izolacja dielektryczna z LDPE (spieniony polietylen o niskiej gęstości) 
 • Kabel jest kierunkowy
 • Podwyższona odporność na uszkodzenia izolacji wierzchniej
 • Certyfikat ROHS 2
 • Wykończenie z naturalnej włoskiej skóry
 • 5 lat gwarancji

 

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl