McIntosh MA12000 - Raty 20x0% lub specjalna oferta (Rozliczymy Twój Sprzęt)

McIntosh MA12000 - Raty 20x0% lub specjalna oferta (Rozliczymy Twój Sprzęt)
 • nowość
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: Potwierdź dostępność mailowo lub telefonicznie.
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 76 500,00 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
76500.00
ilość szt.

towar niedostępny

Producent: McIntosh
Kod produktu: 78FB-73425

Opis

McIntosh MA12000

MA12000 to w pełni wyposażony we wszystkie funkcje, hybrydowy wzmacniacz zintegrowany, jest on produktem bezkompromisowej inżynierii dźwięku i mistrzowskiego kunsztu a zarazem najpotężniejszym zintegrowanym wzmacniaczem w historii firmy McIntosh. MA12000 oferuje 350 W czystej mocy na kanał. Wysoka moc przekłada się na zapierające dech w piersiach wrażenia dźwiękowe a jednocześnie pozwala ożywić muzykę i sprawić wrażenie obecności ulubionych muzyków grających na żywo, w domach użytkowników MA12000.

MA12000 zapewnia wszystko to, co najlepsze z każdego świata audio - dzięki ciepłym niuansom przedwzmacniacza lampowego w połączeniu z szybkością i surową mocą wzmacniacza tranzystorowego pozwala uzyskać niepowtarzalny, wysokiej jakości dźwięk. Dodatkowo posiada najnowocześniejsze cyfrowe możliwości audio oraz liczbą analogowych połączeń audio dla praktycznie każdego domowego systemu muzycznego.

MA12000 to hybrydowa konstrukcja z sekcją przedwzmacniacza zasilaną przez (4) lampy próżniowe 12AX7A (2 lampy na kanał audio), podczas gdy sekcja wzmacniacza mocy 350 W wykorzystuje konstrukcję półprzewodnikową. Zawarta we MA12000 technologia Autoformer™ gwarantuje, że obydwa głośniki otrzymają pełne 350 watt, niezależnie od tego, czy mają impedancję 2, 4 lub 8 omów.

"Even-tempered, effortlessly powerful and very sweet… a striking looking, bang-up-to-date muscle amp with great sound… a one-stop shop for all your audio needs." Winner of the prestigious Applause Award. - StereoNET UK

MA12000 posiada 10 wejść analogowych składających się z 2 zbalansowanych (2XLR) i 6 niezbalansowanych (2RCA) oraz 1 dla wkładek gramofonowych Moving Coil (MC) i 1 dla wkładek gramofonowych Moving Magnet (MM). Oba wejścia gramofonowe mają regulowane obciążenie, w celu dostrojenia MA12000 do konkretnej konfiguracji gramofonu, co sprawia że twoja kolekcja winyli zawsze będzie brzmieć dobrze. Wszystkie niezbalansowane złącza analogowe wykonane są z najwyższej jakości pozłacanego mosiądzu, w celu zapewniania doskonałej obsługi sygnału i uziemienia. MA12000 posiada również 2 wyjścia analogowe - 1 zbalansowane (2XLR) i 1 niezbalansowane (2RCA), jeśli kiedykolwiek będziesz chciał podłączyć dodatkowy zewnętrzny wzmacniacz.

W przypadku korzystania ze źródeł cyfrowych (Spotify/Tidal itd.) bądź urządzeń cyfrowych (TV/PC/CD), MA12000 jest na to gotowy poprzez wbudowany w niego fabrycznie zainstalowany cyfrowy moduł audio McIntosh DA2. W DA2 znajduje się 7 wejść cyfrowych audio: 2 Coaxialne, 2 Optyczne (Toslink), 1 USB-B, 1 MCT do użytku z transportami SACD/CD McIntosh (CD MCT500) oraz 1 złącze HDMI Audio Return Channel (ARC) obsługujące tylko dźwięk. DA2 jest napędzany przez 8-kanałowy, 32-bitowy przetwornik cyfrowo-analogowy (DAC) nowej generacji działający w trybie Quad Balanced. Ten audiofilski przetwornik cyfrowo-analogowy charakteryzuje się ulepszonym zakresem dynamiki oraz ulepszoną wartością całkowitych zniekształceń harmonicznych. McIntosh DA2 obsługuje odtwarzanie dźwięku cyfrowego we wysokiej rozdzielczości za pomocą wejścia USB-B które obsługuje natywne odtwarzanie plików DSD512 oraz plików DXD do 384 kHz, natomiast wejścia Coaxialne i Optyczne (Toslink) mogą dekodować muzykę cyfrową do 24 bitów/192 kHz.

Wejście HDMI (ARC) zawarte we DA2 umożliwia podłączenie telewizorów z kompatybilnym wyjściem HDMI (ARC) w celu zapewniania nowego poziom jakości dźwięku podczas słuchania muzyki z telewizora lub oglądania filmów. Podłączenie to pozwala nam korzystać z głośników podłączonych do MA12000 zamiast głośników wbudowanych w telewizor, a tym samym pozbycia się potrzeby kupna Soundbar’a którego dźwięk jest mocno ograniczony. DA2 przez HDMI (ARC) obsługuje popularne wielokanałowe formaty audio Dolby® i DTS®, które zostaną fachowo przekonwertowane na dźwięk 2-kanałowy w celu prawidłowego odtwarzania. Gdy komunikacja CEC jest włączona zarówno w MA12000, jak i w telewizorze, pilot do telewizora może sterować mocą i głośnością MA12000. DA2 można zastąpić przyszłymi modułami, aby zapewnić aktualność MA12000 w miarę opracowywania nowych cyfrowych formatów i technologii audio.

"The McIntosh MA12000 has become, in its own right, the new king of integrated amplifiers, somehow, they come to coexist in the same body: the strength, the toughness and the power of Arnold Schwarzenegger, with the finesse and beauty of Grace Kelly." - Francisco del Pozo (see also his YouTube review)

McIntosh DA2 otrzymał oznaczenie Roon Tested od Roon Labs, co jest szczególnie istotne dla użytkowników Roon z obszernymi bibliotekami muzyki cyfrowej. DA2 został sprofilowany i przetestowany zarówno przez Roon, jak i McIntosh, aby uzyskać maksymalną kompatybilność. Roon rozpozna go i wyśle dźwięk zoptymalizowany pod kątem jego możliwości. Bez manipulowania polami wyboru lub listami rozwijanymi, urządzenia poddane testowi Roon są automatycznie identyfikowane i konfigurowane po wyjęciu z pudełka, co zapewnia najwyższą jakość obsługi klienta.

Górna część MA12000 jest podkreślona kilkoma zaktualizowanymi elementami wzornictwa przemysłowego. McIntosh Audio Autoformer oraz McIntosh Power transformer są teraz umieszczone w nowej obudowie ze szklanym blatem, przykrytej szklaną tabliczką znamionową otoczoną ozdobnym pierścieniem wykończeniowym. Kluczowe specyfikacje wydajności i szczegółowy schemat blokowy są wydrukowane na 5 szklanych panelach.

Inne funkcje MA12000 obejmują:

 • Power Guard® - Zaprojektowany i opatentowany przez firmę McIntosh obwód, który chroni głośniki przed przesterowaniem. Fotooptyka reaguje w 1/1000 sekundy, regulując poziom mocy do głośników, chroniąc głośniki i wzmacniacz, a jednocześnie zapobiegając zniekształceniom dźwięku. Obwód w sposób ciągły monitoruje zarówno sygnały wejściowe, jak i wyjściowe.
 • Sentry Monitor™ - Zaprojektowany i opatentowany przez firmę McIntosh obwód, który aktywuje się w sytuacji przypadkowych „zwarć” w przewodach głośnikowych. Układ ten jest bezbezpiecznikowy i zabezpiecza przed zwarciem poprzez odłączenie sekcji wyjściowej, zanim prąd przekroczy bezpieczny poziom roboczy - resetuje się automatycznie, gdy warunki pracy powrócą do normy.
 • Para szczytowo reagujących, oznaczonych znakiem towarowym „McIntosh Blue” watomierzy, które wskazują moc wyjściową w czasie rzeczywistym każdego kanału audio
 • McIntosh Monogrammed Heatsinks™ - służące do wydajnego odprowadzania ciepła, są ozdobione logiem McIntosh „Mc”. Dodatkowo są one połączone z zaawansowanymi wysokoprądowymi tranzystorami które zapewniają moc wyjściową, połączenie to eliminuje czas nagrzewania, co sprawia ze odtwarzana pierwsza nuta brzmi tak samo dobrze, jak utwory odtworzone dużo później podczas sesji odsłuchowej.
 • Terminale głośnikowe Solid Cinch™ - To opatentowane przez firmę McIntosh terminale do których można w łatwy i bezpieczny sposób przymocować kable głośnikowe, aby zapobiec ich poluzowaniu i potencjalnemu zwarciu, terminale są również pozłacane, aby zapobiec korozji i zapewnić przesyłanie wysokiej jakości sygnału audio przez kable głośnikowe do samych głośników.
 • Oddzielna, ośmiopasmowa regulacja tonów, która pozwala na zaawansowaną ręczną regulację analogową ulubionych nagrań.
 • Wzmacniacz słuchawkowy High Drive z obwodem Headphone Crossfeed Director (HXD®) - Obwód HXD® może wnieść dodatkowy wymiar słuchania podczas korzystania ze słuchawek, można go wyłączyć w zależności preferencji użytkownika.
 • Power Control - Służy do wysyłania sygnałów włączania/wyłączania zasilania do podłączonych komponentów McIntosh w celu łatwego włączania całego systemu McIntosh za pomocą jednego urządzenia.
 • Podwojenie wydajności filtra w porównaniu z innymi naszymi wzmacniaczami zintegrowanymi dla jeszcze lepszej wydajności niskich częstotliwości
 • Najnowsze komponenty obwodów klasy audio zapewniające najlepiej możliwy dźwięk
 • Potężne mikroprocesory sterujące poprawiające ogólną pracę systemu
 • Łatwa obsługa za pomocą elementów sterujących na panelu przednim lub dołączonego kompleksowego pilota

Całe urządzenie jest owinięte klasyczną estetyką McIntosha z parą niebieskich watomierzy, czarnym szklanym panelem przednim, potencjometrami sterującymi, podświetlanym logo, aluminiowymi rantami z wbudowanymi uchwytami i piękną obudową ze stali nierdzewnej polerowaną na lustrzane wykończenie. MA12000 można sparować z różnymi gramofonami, odtwarzaczami CD, streamerami muzycznymi i głośnikami.

Specyfikacje elektroniczne

 • Moc wyjściowa na kanał: 350 watów
 • Liczba kanałów: 2
 • Impedancja głośnika: 2, 4 lub 8 omów
 • Znamionowe pasmo mocy: 20Hz do 20kHz
 • Współczynnik zawartości harmonicznych (THD): Przedwzmacniacz: 0.03%, Końcówka mocy: 0.005%
 • Zapas dynamiki: 1.5dB
 • Pasmo przenoszenia (Mierzone przy +0,-0,5dB): 20Hz do 20kHz
 • Pasmo przenoszenia, (Mierzone przy +0, -3dB): 10Hz do 100kHz
 • Czułość przedwzmacniacza gramofonowego (dla wkładek MC): 0,30mV
 • Czułość przedwzmacniacza gramofonowego (dla wkładek MM): 3,0mV
 • Czułość wysoki poziom (Zbalansowany/Niezbalansowany): 600mV/300mV
 • Czułość (wejście wzmacniacza mocy): 1,7V
 • Stosunek sygnału do szumu (SNR) (dla wkładek MC): 75dB
 • Stosunek sygnału do szumu (SNR) (dla wkładek MM): 77dB
 • Stosunek sygnału do szumu (SNR) (wysoki poziom): 95dB
 • Stosunek sygnału do szumu (SNR) (wejście wzmacniacza mocy): 114dB
 • Impedancja wejściowa (Zbalansowany/Niezbalansowany): 44K/22K
 • Współczynnik tłumienia: >40
 • Maksymalna moc wyjściowa (zbalansowana/niezbalansowana): 16V (zbalansowana); 8V (niezbalansowana)

Dostępne połączenia

 • Wejście analogowe zbalansowane (2XLR): 2
 • Wejście analogowe niezbalansowane (2RCA): 6
 • Wejście na gramofon dla wkładek MC: 1 (regulowane obciążenie)
 • Wejście na gramofon dla wkładek MM: 1 (regulowane obciążenie)
 • Cyfrowy moduł DAC: McIntosh DA2
 • Cyfrowe wejście coaxialne: 2
 • Cyfrowe wejście optyczne: 2
 • Cyfrowe wejście MCT (DIN): 1
 • Cyfrowe wejście USB: 1
 • Wejście HDMI (ARC): 1
 • Zbalansowane wyjście zmienne (VARIABLE): 1
 • Analogowe wyjście stałe (FIXED): 1
 • Analogowe wyjście zmienne (VARIABLE): 1
 • Wyjście słuchawkowe: Jack 6.3 mm z funkcją Headphone Crossfeed Director (HXD®)
 • Wejście Home Theater PassThru: Tak
 • Materiał złącz analogowych niezbalansowanych (2RCA): Pozłacany lity mosiądz najwyższej jakości
 • Terminale do podłączenia głośników: Opatentowane Solid Cinch™
 • Port serwisowy: 1

Specyfikacje dźwięku cyfrowego

 • Typ przetwornika cyfrowo-analogowego (DAC): 8-kanałowy, 32-bitowy/384kHz PCM/DSD, Quad-Balanced
 • Częstotliwość próbkowania wspierana przez wejście coaxialne: 24-bit/44,1 kHz do 192 kHz
 • Częstotliwość próbkowania wspierana przez wejście optyczne (Toslink): 24-bit/44,1 kHz do 192 kHz
 • Częstotliwość próbkowania wspierana przez wejście MCT (DIN): 16 bitów/44,1 kHz (CD), DSD64 (SACD)
 • Częstotliwość próbkowania wspierana przez wejście USB: 32-bit/44,1 kHz do 384 kHz (PCM), DSD64, DSD128, DSD256, DSD512, DXD352.8kHz, DXD384kHz

Kontrola

 • Kontrola tonów: 8-pasmowa
 • Pominięcie korekcji tonów za pomocą przypisanego przycisku: Tak
 • Wejście sterujące RS232: tak
 • Wyjście sterowania mocą: 1 główny, 2 wyzwalacze
 • Port danych na tylnym panelu: 4
 • Wejście czujnika podczerwieni na tylnym panelu: Tak
 • Dopasowanie poziomu wejściowego: Tak

Ogólne dane techniczne

 • Vacuum Tube lub Solid State: Przedwzmacniacz: Vacuum Tube, Końcówka mocy: Solid State
 • Typ wyjścia: Autoformer™
 • Mierniki wyjściowe: Tak
 • Obudowa dwuwarstwowa: Tak
 • Wykończenie obudowy: Polerowana stal nierdzewna & stal malowana na czarno 
 • Heatsinks™ ozdobione monogramem McIntosha: Tak
 • Wymaganie mocy: 120V 50/60Hz, 6,6 A
 • Wymagania dotyczące zasilania w trybie gotowości: <0,25 watów

Waga i wymiary

 • Wymiary MA12000 (Szerokość x Wysokość x Głębokość): 44,5 cm x 24 cm x 50,2 cm
 • Waga MA12000 bez kartonu wysyłkowego: 48,9 kg
 • Waga MA12000 z kartonem wysyłkowym: 63,9 kg

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl