M2Tech Larson monobloki w klasie A (2szt)
towar niedostępny
Opis
M2Tech Larson to topowy wzmacniacz mocy typu monoblok włoskiej firmy z popularnej linii Rockstars. To tranzystorowe (solid state) rozwiązanie pracujące w czystej klasie A, które jakością dźwięku przywodzi na myśl najlepsze cechy triodowych wzmacniaczy lampowych typu single ended. Larson to monoblok, który wyróżnia się nie tylko świetnym brzmieniem, ale i eleganckim wzornictwem.
Larson ze specjalnym obwodem firmy M2Tech
M2Tech Larson oparty jest na specjalny obwodzie, który jest autorskim rozwiązaniem włoskiej firmy. Charakteryzuje się niskim sprzężeniem zwrotnym i szerokim pasmem w pętli otwartej. Umożliwiło to osiągnięcie szybkiego, niezwykle żywego i szczegółowego dźwięku o rewelacyjnej dynamice, naturalności i plastyczności.
Pomimo mocy wyjściowej na poziomie 20 W na kanał dla obciążenia 8 Ω i 40 W na kanał dla 4 Ω, M2Tech Larson swoim brzmieniem daje wrażenia porównywalne z o wiele mocniejszymi wzmacniaczami.
M2Tech Larson pracuje w czystej klasie A
Większość wzmacniaczy, których producenci chwalą się “klasą A”, to projekty oparte na schemacie klasy AB. M2Tech Larson jest jednak model pracujący w czystej klasie A - jego tranzystory wyjściowe nigdy się nie wyłączają, niezależnie od mocy wyjściowej i prądu. Dzięki temu, chociaż jest to wzmacniacz głównie przeznaczony dla kolumn o średniej i wysokiej skuteczności, napędza on poprawnie nawet wymagające głośniki.
Uniwersalny i prosty w obsłudze M2Tech Larson
Larson to produktem łatwym w użyciu i uniwersalny. Ma on wejścia single ended (RCA) oraz balanced (3-pinowy XLR), a do tego dwa triggery na 3,5 mm (wejście i pass-through). Firma M2Tech zadbała do tego o złącze głośnikowe, z którym można używać gołego przewodu oraz różnych wtyków bananowych i widełkowych.
Eleganckie wzornictwo modelu M2Tech Larson
Larson zwraca uwagę wzornictwem, które nawiązuje do innych produktów M2Techa z linii Rockstars. Ma on kompaktową obudowę z metalu w kolorze srebrnym ze stylową, czarną wstawką na przednim panelu, na której umieszczono pojedynczy przycisk i diodę.
Specyfikacja techniczna M2Tech Larson
- wymiary: 220 x 210 x 220 mm
- ciężar: ok. 11,5 kg
- THD+N: 0,1% (20 Wrms, 8 Ω)
- SNR: 105 dBA (20 Wrms, 1 kHz)
- wejścia: RCA (single ended), XLR (balanced), 2 x trigger (3,5 mm, wejście i pass-through)
- wyjście: głośnikowe
- moc wyjściowa na kanał (8 Ω): 20 Wrms
- moc wyjściowa na kanał (4 Ω): 40 Wrms
- moc wyjściowa na kanał (2 Ω): 30 Wrms
- zasilanie: 48 V DC
- pobór energii: 185 VA
O firmie M2Tech
M2Tech został założona we Włoszech w 2007 roku przez Marco Manuntę i Nadię Marino, którzy są inżynierami, miłośnikami muzyki i audiofilami. Firma początkowo skupiała się na doradztwie w kwestiach audio i nie tylko. Zespół w 2008 roku od redaktora włoskiego magazynu poświęconego Hi-Fi otrzymał zamówienie na prosty, tani i wysokiej jakości cyfrowy interfejs audio, który umożliwiłby przesyłanie plików muzycznych z komputera do odbiornika DAC lub A/V. M2Tech we wrześniu 2009 roku wprowadził hiFace, czyli pierwszy wysokiej jakości konwerter z USB na SPDIF z asynchronicznym transferem danych i obsługą plików do 24-bit/192 kHz. Okazał się on wielkim sukcesem - do dzisiaj sprzedano ponad 25000 sztuk hiFace’a!
Firma M2Tech niedługo później zaprezentowała model Young, a więc pierwszy DAC z obsługą dźwięku 32-bit/384 kHz ze średniej półki cenowej. W kolejnych latach zespół wprowadził wiele innych produktów, które cieszy się ogromnym uznaniem wśród użytkowników (jak DAC Vaughan, który 9 lat po zakończeniu produkcji jest wciąż poszukiwany) i były innowacyjnymi rozwiązaniami, jak konwerter A/C USB Joplin z trybem fono czy analogowy elektroniczny crossover Mitchell.
Zespół M2Tech od zawsze ma na uwadze, aby tworzyć świetnie brzmiące produkty i myśleć nieszablonowo. Dlatego wiele produktów firmy może uchodzić za nieco osobliwe w oczach audiofilów, ale czasami, aby uzyskać lepszy dźwięk, zespół musi otworzyć nowe ścieżki. Opracowywanie rzeczy w zwykły, tradycyjny sposób doprowadzi jedynie do takich samych rezultatów jak wcześniej. M2Tech ceni oczywiście wszystkie osiągnięcia i innowacje, które inni projektanci osiągnęli przed nimi, ale stara się na tym zbudować coś zupełnie nowego.