KOLUMNY AVANCE MAGNUM 2

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: Dostawa 1-3 dni robocze
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 18 499,00 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
18499.00
ilość Para

towar niedostępny

* - Pole wymagane
Producent: Avance Magnum
Kod produktu: 9A6F-4403B

Opis

Kolumny AVANCE MAGNUM 2 Stan idealny cały fabryczny komplet: Kartony, dwie pary maskownic oraz nóżki.  Kolumny są wykonane ręcznie made in Denmark

Kolumny głosnikowe Avance Magnum 2 Historia głośników AVANCE splata się z losami syna projektanta radia i sprzedawcy detalicznego produktów elektronicznych, Poulem  Rossingiem, który jest uważany za jednego z prawdziwych założycieli i pionierów przemysłu hi-fi w Danii.   Jako młody perkusista i członek klubu jazzowego, Poul Rossing zajmował się muzyką na żywo oraz jakością odtwarzania dźwięku. Jednocześnie przejął i rozwinął firmę swego ojca „Rossing Radio”, zajmującą się sprzedażą

Kolumny głosnikowe Avance Magnum 2

 

 

Historia głośników AVANCE splata się z losami syna projektanta radia i sprzedawcy detalicznego produktów elektronicznych, Poulem  Rossingiem, który jest uważany za jednego z prawdziwych założycieli i pionierów przemysłu hi-fi w Danii.

 

Jako młody perkusista i członek klubu jazzowego, Poul Rossing zajmował się muzyką na żywo oraz jakością odtwarzania dźwięku. Jednocześnie przejął i rozwinął firmę swego ojca „Rossing Radio”, zajmującą się sprzedażą detaliczną systemów hi-fi i mieszczącą się w kilku placówkach.

 

Starając się o jak najwyższą jakość odtwarzanego dźwięku oraz o przestrzeganie etyki pracy, wymaganej przez jego ojca, Poul założył Rossing Electronics A/S i rozwinął biznes dzięki importowi prestiżowych marek, takich jak: Audio Research, Luxmark, Fidelity Research, Audio Pro, Alpine, Cabasse i B&W. Osiągnięcie wielkiego sukcesu w latach 70-ych ubiegłego wieku, a także połączenie umiejętności rozumienia muzyki, akustyki, elektroniki oraz praw biznesu spowodowało,  że firma Poul'a Rossing’a zdominowała duński rynek sprzętu hi-fi.

 

 

W 1973 roku Poul zdał sobie sprawę z oczywistego braku głośników o wysokiej jakości  i naturalnym dźwięku, które byłyby zarówno niedrogie jak i łatwe w obsłudze. Wtedy właśnie stworzył głośniki AVANCE, rozwijając tym samym dział produkcji Rossing Electronics A/S. Wkrótce potem wyprodukował pierwsze oryginalne głośniki AVANCE charakteryzujące się najwyższą klasą jednostek od Dynaudio, posiadające wysokiej jakości komponenty, odporne na zniszczenia i szczelne drewniane obudowy, z winylowymi okleinami drewno podobnymi.

 

 

Nowa filozofia Poul'a Rossing’a dotycząca produkcji luksusowych i niedrogich głośników, dostępnych dla większej liczby odbiorców od razu stała się hitem. Dwa lata później AVANCE odniósł wielki sukces w sprzedaży rozwijając i produkując pierwsze na świecie asymetryczne głośniki o najwyższej jakości – AVANCE CONCRETE z praktycznie nieakustycznymi obudowami wykonanymi z  odlewu zaprawy betonu i włókna szklanego.

 

Poul zainwestował dużo czasu i pieniędzy w pomiary i polepszenie współczynnika samo tłumienia  betonu, poprzez mieszanie go z piankami tworzyw sztucznych. Jednocześnie firma zaangażowała się bardziej w dostosowywanie jednostek napędowych do nowych głośników, których barwa dźwięku była niewiarygodnie niskia.

 

 

Do tego czasu, większość dobrej jakości drewnianych głośników miała ogromne ilości akustycznej barwy dźwięku, jednocześnie były zawsze duże, prostokątne oraz brązowe lub czarne. Poul Rossing pragnął czegoś zupełnie innego, czegoś co pokazałoby wielką tradycję duńskiego designu. Stworzył więc piękne, pięciokątne lub piramidalne białe głośniki. Dźwięk pierwszych prototypów był bardzo dynamiczny a rozdzielczość wysoka. Dzięki temu głośniki AVANCE CONCRETE otrzymały przychylne recenzje w całej Europie, mimo że głośniki w tamtych czasach  nie były sprzedawane w dużych ilościach.

 

 

Produkcja obudowy wykonanej z odlewu betonu z delikatnie lakierowanymi białymi wykończeniami była  bardzo czasochłonna, więc głośniki AVANCE podrożały. Z uwagi na niezwykły ciężar obudowy, głośniki AVANCE CONCRETE zostały pozbawione  konwencjonalnego ubarwienia. W szczególności w basie i w średnich tonach głośniki Poul'a Rossing’a brzmiały znacznie czyściej i odtwarzały wszystkie rodzaje muzyki z lepszą między przejściową ciszą i z większym dynamicznym efektem, niż jakiekolwiek inne drewniane głośniki w tamtych czasach. Dlatego wkrótce głośniki AVANCE uzyskały miano prestiżowych produktów o wysokim standardzie m.in.: w Chinach, we Włoszech i w USA.

 

 

Wraz z rosnącym sukcesem AVANCE CONCRETE, na rynku pojawiły się podobne produkty pochodzące przede wszystkim z takich krajów jak: Szwecja, Niemcy i USA. Mimo tego sprzedaż nadal wzrastała i warsztaty do produkcji obudów musiały pracować w nadgodzinach aby nadążyć z produkcją, utrunieniem były również ograniczenia czasowe i przestrzenne w starych fabrykach. Wówczas Poul Rossing wraz z zespołem uświadomili sobie, że produkcja głośników z betonu w dużych ilościach jest po prostu nieopłacalna.

 

 

Poul Rossing nalegał, aby produkować zgrabne, drewniane głośniki, o tych samych wartościach akustycznymi – wysoką wrażliwością, wspaniałym dynamicznym efektem oraz wysoką rozdzielczością. AVANCE dużo zainwestowała w analizę akustyki obudów i tym samym uzyskała ogromną wiedzę w przewidywaniu zachowań akustyki drewnianych obudów, które znacznie łatwiej się produkuje. Zatem w latach 80-ych ubiegłego wieku, AVANCE zwiększyła produkcję drewnianych obudów głośników z grubymi przednimi przegrodami, nadal używając najlepszych jednostek napędu i dostępnych komponentów krosowych. Wprowadzając ustawienia Alpha, Sigma, Dalpha (wszystkie używają wysokiej jakości jednostek napędu od duńskiej marki Scan Speak) AVANCE osiągnęła wielki sukces komercyjny. Poul Rossing był w końcu zdolny do rozprowadzania naprawdę atrakcyjnych cenowo głośników na całym świecie, i jednocześnie zaprzestania produkcji głośników betonowych.

 

 

W latach 90-ych, AVANCE stał się niezależną marką  rozwoju i produkcji pod nazwą AVANCE INTERNATIONAL A/S. Prezentując cztery różne serie głośników, firma rozpoczęła bardzo efektywny eksport do Chin, Hongkongu, a w 1997 roku utworzyła swoją filię i dystrybucję w USA.

 

 

Poul Rossing twierdzi: ”Założyliśmy AVANCE rozpoczynając od prostej myśli, aby stworzyć najwyższej jakości głośniki w jak najbardziej korzystnej cenie, tak aby więcej ludzi mogło cieszyć się nimi na całym świecie i chcemy kontynuować tę filozofię”- co jest faktycznie prawdą… .

 

 

Tworzenie atrakcyjnych cenowo głośników nie jest łatwym zadaniem i nie może być uproszczone i wyrażone poprzez jedną filozofię projektowania. W AVANCE w Holbaek w Danii, Poul Rossing łączy wszystkie aspekty fizyki i matematyki z projektowaniem wspomaganym komputerowo, z pomiarami oraz z intensywnymi testami słuchania. One właśnie urzeczywistniają wkład  całego zespołu, składającego się niezależnych, wysoce szkolonych recenzentów dźwięku, w projekt.

 

 

Do dzisiaj, wszystkie głośniki AVANCE prezentują ciężkie i niepodatne obudowy i najwyższej jakości jednostki napędu, dzięki którym AVANCE znajduje się zawsze w czołówce najlepszych firm w przeprowadzanych testach. Obudowy są produkowane z płyty pilśniowej o dużej gęstości, wszystkie usztywnione i zespolone przy pomocy niehartowanych spoiw klejących. Wewnątrz znajdują się komponenty krosowe pierwszej, drugiej, trzeciej lub czwartej kolejności powiązania w zależności od  zastosowanych jednostek napędu oraz od szczególnych potrzeb na wrażliwość, rozproszenie dźwięku oraz dostrojenie częstotliwości.

 

 

Ozłacane zaciski, induktory wskaźnika miedzi, kondensatory niskiej straty, jednolite magnesy stronto ferrytowe, masywne układy napędowe, optymizowane przez Finite Element Analysis, opatentowane pierścienie antynasyceniowe pierścienie aluminiowe i miedziane to tylko kilka spośród setek szczegółów, które sprawiają, że głośniki AVANCE są wyjątkowe.

 

 

Wiele wspaniałych produktów nosi logo AVANCE. Jednak AVANCE nadal ma jeden główny cel:” Stworzyć dla słuchaczy tak wyróżniającą się jakość oraz wartość, aby mogli cieszyć się żywym dźwiękiem przez wiele, wiele lat”. Dlatego uważamy, że ponownie tworzymy doświadczenie a nie tylko odtwarzamy sygnał”.

 

 

Parametry techniczne

Impedancja

    4Ω

Zalecana moc wzmacniacza

    50 -150W

Pasmo przenoszenia

    30Hz - 40KHz

Efektywność     88dB

Głośnik średniotonowy

Głośnik niskotonowy

    

1 x 5.5"Scan Speak/Avance Coated Kevlar

2 x 6.5" Scan Speak/Avance Coated Kevlar

Głośnik wysokotonowy

    1 x 1" Scan Speak/Avance

Wymiary (S x G x W) mm

    250 x 378 x 1100

Waga (każdy)

    35kg

 

 

ZAPRASZAMY DO NASZEGO SALONU W NIEPOŁOMICACH W CELU ODSŁUCHANIA SPRZĘTU

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl