Audio-gd -28 DAC/PREAMP

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: Dostawa 1-3 dni robocze
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 4 700,00 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
4700.00
ilość szt.

towar niedostępny

Producent: Audio GD
Kod produktu: 7F65-6011B

Opis

R-28 to w przetwornik cyfrowo-analogowy, oparty na drabinkach rezystorowych R-2R w technologii MSB. Przetworniki R-2R pod kontrolą ultra-fast FPGA, to przedstawiciel wielobitowej konstrukcji D/A. Charakteryzują się czystym dźwiękiem, dynamiką i bardzo niskim poziomem szumu kwantyzacji. W DAC`u R-28 Audio-GD użyto 4 modułów R-2R. Urządzenie jest również w pełni zbalansowanym wzmacniaczem słuchawkowym i przedwzmacniaczem. Pełni też funkcję w dyskretnego natywnego dekodera DSD.

R-28 jest wyposażony w 6 wejść cyfrowych: HDMI; BNC 24bit/192KHz; RCA 24bit/192KHz; Optical 24bit/92KHz; I2S 32bit/384KHz; USB 32bit/384KHz; USB Amanero Combo 384. Dzięki nim jest kompatybilny ze wszystkimi popularnymi systemami przesyłu dźwięku cyfrowego. Wejście USB jest obsługiwane przez popularny Amanero Combo 384 32bit/384kHzktóry współpracuje z oscylatorami TCXO.

Unikalną cechą wszystkich produktów Audio-GD jest wykorzystanie w budowie części analogowej urządzeń, wzmacniaczy pracujących w domenie prądowej. Analogowy stopień firma Audio-GD opracowała samodzielnie, opierając się na układzie wzmocnienia lustra prądowego. Jednostopniowy wzmacniacz pracujący w domenie prądowej ACSS, zbudowany z elementów dyskretnych, bez kondensatorów sprzęgających w torze audio, charakteryzuje się wysoką szczegółowością jak i niebywale niskimi zniekształceniami. Rozwiązanie ACSS pozwoliło zminimalizować problemy wpływu komponentów elektronicznych na barwę. W torze wzmacniacza nie wykorzystuje się scalonych wzmacniaczy operacyjnych OPA. W tradycyjnych konstrukcjach wykorzystywanych przez większość firm, wzmocnienie jest realizowane w trzech stopniach, co prowadzi do kumulacji zniekształceń i ma wpływ na barwę (diagram poniżej). Priorytetem w konstrukcjach Audio-GD, jest jak najmniejszy wpływ części analogowej urządzenia na dźwięk reprodukowany poprzez przetwornik D/A. Elementy elektroniczne wykorzystywane do budowy urządzeń są bardzo starannie dobierane spośród najlepszych dostępnych, jak i produkowane specjalnie na zamówienie. Wszystkie połączenia wewnątrz obudowy są realizowane za pomocą kabli z czystej miedzi OCC. Nie jest bez znaczenia ręczny proces składania podzespołów i ich wielokrotne testy na różnych etapach produkcji. Gotowe urządzenie jest wygrzewane, a następnie powtórnie testowane przed wysyłką do klienta.

Jednym z kluczowych elementów w wysokiej klasie urządzeń audio jest zasilanie. Audio-GD podchodzi do tego tematu bardzo poważnie. Wszystkie, nawet najtańsze produkty Audio-GD, są wyposażone w wiele dyskretnych stabilizatorów, zasilających indywidualnie moduły składowe urządzeń. Zasilacze impulsowe tak powszechnie stosowane ze względu na swoją wydajność i prostą budowę, nie mogą zapewnić prądu o wysokiej stabilności. Dlatego Audio-GD w swoich produktach stosuje transformatory toroidalne i dyskretne stabilizatory napięcia. Każdy moduł R2R-2 ma dedykowany transformator i sekcje stabilizatorów, osobno dla części cyfrowej i dla każdego kanału części analogowej. Takie rozwiązanie gwarantuje pełną separacje elektryczną modułów. Nie ma niebezpieczeństwa, że prąd zasilania będzie nawet chwilowo niewystarczający, co objawia się w innych urządzeniach słyszalnym ograniczeniem dynamiki, szczególnie w dolnych częstotliwościach pasma odsłuchowego.

Wszystkie produkty Audio-GD są montowane w obudowach aluminiowych. Zapewnia to doskonałe ekranowanie elementów wewnętrznych.

Audio-GD ddaje w Wasze ręce produkt głęboko przemyślany, nowatorski, świetnie wykonany z najlepszych dostępnych elementów.

Cechy:

 • Skonstruowany w oparciu o 4 moduły R-2R pod kontrolą FPGA ,
 • 6 wejść cyfrowych:

  Optical neutralne wejście w standardzie SPDIF 24bit/192KHz;

  RCA neutralne wejście w standardzie SPDIF 24bit/192KHz;

  HDMI ultra neutralne wejście w 32bitowym standardzie 32bit/384KHz;

  USB ultra neutralne wejście oparte na Amanero Combo 384 32bit/384KHz;

  BNC ultra neutralne wejście w standardzie SPDIF 24bit/192KHz;

  I2S ultra neutralne wejście w 32bitowym standardzie zapewniającym ultra niski jitter 32bit/384KHz;

 • Obsługiwany oversampling: NOS, x2, x4, x8 (zależny od ustawień użytkownika),
 • Pamięć ostatnich ustawień parametrów pracy, przywracana przy włączeniu,
 • obsługiwana gęstość zapisu do 32bit/384kHz (USB),

Informacje o FPGA:

FPGA oznacza programowalną logikę macierzy.

FPGA jest stosowana w przetwornikach DAC wysokiej klasy, jak popularny przetwornik ROCKNA WAVEDREAM. Wewnętrzna konstrukcja sprzętu jest w pełni kontrolowana przez złożone oprogramowanie. Ogromną zaletą jest to, że oprogramowanie FPGA można łatwo zaktualizować, wzbogacając je o nowe funkcje lub poprawiając wydajność. Taka konstrukcja jest bardzo elastyczna i przyszłościowa.

Zadania FPGA

FPGA jest odpowiedzialna za:

1. Wysokiej jakości interfejs SPDIF, zastępujący tradycyjne, mniej wydajne układy interfejsu SPDIF, takie jak DIR9001, WM8805 lub AK411X itp.

2. Pełny proces ponownego taktowania w kostrukcji FIFO stosowanym na wszystkich wejściach. W ten sposób dane wyjściowe są w pełni zsynchronizowane z sygnałem zegarowym w celu odrzucenia każdego jittera.

3. Wbudowany oversampling 2X, 4X i 8X orza filtry cyfrowe, a także 4 różne prawdziwe tryby NOS (tylko analogowe filtrowanie 6dB).

0,05% tolerancji w systemie regulacji wzmocnienia

W urządzeniu wbudowane są 4 kanały regulacji wzmocnienia do kontroli balansu. Sterowanie odbywa się za pomocą sygnału cyfrowego, ale zastosowane przekaźniki kontrolują rezystory w obszarze analogowym. Rezystory Vishay lub KOA 0,1% pracują w trybie równoległym, aby uzyskać tolerancję 0,05%.

Zastosowanie DAC (Digital-to-Analog Converter)

Jak sam nazwa wskazuje DAC umożliwia konwersję dźwięku zapisanego w formie cyfrowej na format analogowy. Większość źródeł dźwięku w dniu dzisiejszym to źródła cyfrowe - CD, DVD czy PC. Zazwyczaj te urządzenia posiadają już wbudowane układy DAC, często jednak, zwłaszcza w tanich urządzeniach, są to układy o niskich parametrach. Poza wyjściem analogowym źródło praktycznie zawsze posiada wyjście cyfrowe - optyczne lub coaxialne (w niektórych przypadkach USB). Sygnał cyfrowy z takiego wyjścia siłą rzeczy nie jest przetwarzany przez układ DA w odtwarzaczu - to właśnie tu na scenie pojawia się DAC. Sygnał w czystej postaci cyfrowej trafia do konwertera i dopiero tu następuje konwersja. Dzięki temu, nawet tani odtwarzacz CD może być doskonałym źródłem dla naszego zestawu HiFi. DAC współpracuje z PC na podobnej zasadzie, jak zewnętrzna karta dźwiękowa z wejściem USB.

Zastosowane technologie:

 • Konstrukcja dyskretnego modułu analogowego w pełni zbalansowana bez żadnego wzmacniacza operacyjnego w kanałach sygnałowych - ACSS (Audio-gd Current Signal System).
 • Tor audio pozbawiony kondensatorów sprzęgających w module analogowym.
 • Non-feedback.
 • Transformatory modułu zasilania R-core.
 • aluminiowa obudowa.
 • Montaż przewlekany.

R-28 jest zbudowany z w pełni dedykowanych drabinek rezystorowych w modułach D/A. Dzięki temu R-28 może zaoferować jasny, precyzyjny, dokładny i neutralny dźwięk.

Tryby pracy wejść:

Naciśnij przycisk "Input", aby wybrać źródło wejściowe.

Wejście 1: Wejście HDMI-IIS.

Wejście 2: wejście USB.

Wejście 3: Wejście optyczne.

Wejście 4: RCA - wejście koncentryczne.

Wejście 5: wejście analogowe RCA.

Wejście 6: wejście analogowe XLR.

Tryb wzmocnienia:

Nacisnąć przycisk "Gain", wyświetlacz jedną z liter: "L, H, F".

"L" oznacza jednostkę pracującą na niskim wzmocnieniu (100 kroków i 7DB).

"H" oznacza jednostkę pracującą na wysokim wzmocnieniu (100 kroków i 17DB).

"F" oznacza szybszą zmianę regulacji wzmocnienia (64 kroków), pracując na wysokim wzmocnieniu (17DB).

Tryby wyjść:

Nacisnąć przycisk "DAC/HP", wyświetlacz wyświetli "P" lub "H".

"P" oznacza wyjście urządzenia z XLR/RCA/ACSS z tyłu. XLR i RCA można podłączyć do dwóch wzmacniaczy jednocześnie.

"H" oznacza wyjście urządzenia dla słuchawek na płycie czołowej.

Przełącznik trybu wyjściowego DAC/PREAMP:

Wyłączony: wyjście XLR/RCA/ACSS pracuje jako przyzwoity przetwornik DAC.

Włączony: wyjście XLR/RCA/ACSS działa jako przedwzmacniacz.

Stan tego przełącznika nie wpływa na wyjścia słuchawkowe.

Automatycznie przyciemnianie wyświetlacza:

Wyłączona/wyjęta zworka do automatycznego przyciemniania wyświetlacza.

Proszę nie włączać ani wyłączać zworek, gdy urządzenie jest włączone.

 • Odstęp sygnału od szumu (S/N Ratio): >120DB
 • Impedancja wyjściowa: 1 ohm / Headphone output5 ohm / DAC / Preamp output
 • Moc wyjściowa tylko dla słuchawek powyżej 15 ohm: 9500mW / 25 ohm8000MW / 40 ohm3500MW / 100 ohm1200MW / 300 ohm600MW / 600 ohm
 • Czułość wejścia: 0.5 Vp-p(75 Ohms, Coaxial)19 dBm (Optical)
 • Wspierane systemy operacyjne: Windows, OSX, Linux, ISO
 • Pasmo przenoszenia: 20Hz - 20KHz (< - 0.5DB)1Hz - 140KHz ( - 3DB amp only )
 • THD(Whole unit): <0.002% (0DBV output level )
 • THD (Built in amps): <0.0003% (0DBV output level )
 • Przesłuch międzykanałowy: < 0.05DB
 • Poziom sygnału wyjściowego: USB mode & I2S: 44.1kHz, 48kHz, 88.2kHz, 96kHz, 176.4kHz , 192kHz, 352.8kHz,384kHzCoaxial mode: 44.1kHz, 48kHz, 88.2kHz, 96kHz, 176.4kHz ,192kHzOptical mode: 44.1kHz, 48kHz, 88.2kHz, 96kHz
 • Wspierane próbkowanie: Headphone output: 19V RMS (balance)Preamp Variable output: 10V RMS (balance)DAC Variable output: 5 V RMS (balance)
 • Zasilanie: Version 1: 100-120V AC 50/60 HzVersion 2: 220-240V AC 50/60 Hz
 • Moc pobierana: 33W
 • Waga: Approximately 7,5KG
 • Rozmiar: W360 X L360 X H85 (mm, pełne aluminium )
 • Akcesoria: kabel zasilającykabel USB

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl