Kup w przeciągu:

Audio Physic VIRGO III (czarny HG)

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 24 000,00 zł 24000.00
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
ilość szt.
Producent: Audio Physic
Kod produktu: 5F4E-7441D

Opis

Tradycja i nowoczesność - od niemal 30 lat nasze kolumny VIRGO cieszą się uznaniem - zarówno wśród melomanów, jak i niemieckiej czy międzynarodowej prasy specjalistycznej. Odgrywają one centralną rolę w naszej rodzinie kolumn marki AUDIO PHYSIC. Właśnie nadszedł czas, aby kolumna VIRGO III ukoronowała tę tradycję.

Audio Physic VIRGO IIIKluczowym wymogiem jaki stawiany był kolumnie VIRGO było autentyczne odtwarzanie muzyki z obudowy o wymiarach dostosowanych do domów prywatnych. Jednak niskie częstotliwości wymagają sporej objętości obudowy – decyduje o tym fizyka. Kolumna VIRGO III ma wyjątkowo dużą objętość wewnętrzną - bez konieczności powiększania wymiarów zewnętrznych. Umożliwia to niską częstotliwość odcięcia, która jest warunkiem koniecznym, aby móc realistycznie odtwarzać dźwięki niskich częstotliwości. Dokonane to zostało poprzez zastosowanie elementów wykonanych z nowoczesnej pianki ceramicznej. W kolumnie VIRGO III elementy te w znacznym stopniu zastępują klasyczne materiały pochłaniające, które generalnie zajmują dużo miejsca. Porowate i wyjątkowo sztywne płytki ceramiczne kontrolują dźwięk wypromieniowywany do wewnątrz, co szczególnie skutecznie i ostatecznie stabilizuje obudowę głośnika. Wibracje, które szybko prowadzą do zabarwienia dźwięku, są drastycznie zredukowane.

 


Nasi projektanci konsekwentnie kontynuują walkę z mikro-wibracjami. Głośniki nie są przytwierdzone bezpośrednio do obudowy, ale bezpiecznie w niej zakotwiczone za pomocą kołków neoprenowych. Oba głośniki niskotonowe są ustawione odwrotnie w bokach kolumny VIRGO III i działają w trybie push-push. To ustawienie gwarantuje równomierny rozkład sił mechanicznych działających na korpus podczas pracy, które w ten sposób w dużym stopniu neutralizują się nawzajem. W głośnikach średnich zakresów i głośnikach wysokotonowych zastosowana została unikatowa na świecie koncepcja podwójnego kosza opracowana przez AUDIO PHYSIC. Nowoczesna architektura skutecznie redukuje rezonanse i zapewnia niepowtarzalnie czyste i otwarte odtwarzanie dźwięku. W kolumnie VIRGO III zastosowano nowe głośniki średniotonowe HHCM i głośniki wysokotonowe HHCT trzeciej generacji, co odzwierciedlone zostało w nazwie tej kolumny - VIRGO III. Te same głośniki zastosowane zostały również w naszym modelu AVANTERA III.

Aby zachować krótkie ścieżki sygnału, zwrotnica została podzielony na trzy jednostki i fizycznie przypisana do poszczególnych sekcji napędu. Wiele z zastosowanych podzespołów najwyższej jakości pochodzi z najlepszego modelu CARDEAS 30 LJE marki AUDIO PHYSIC. Zwrotnice oraz płyta terminali, która jest wyposażona w znakomite terminale zaciskowe WBT nextgen ™, są mechanicznie odizolowane od obudowy, zapewniając sygnałowi doskonałą wierność.

Współgranie wszystkich elementów jest naprawdę czymś więcej niż sumą poszczególnych elementów – usłyszysz to i pochłonie cię to bez reszty już od pierwszego taktu muzyki. Tak jak niegdyś i dzisiaj VIRGO III prezentuje się jako herold o najwyższej muzykalności. Wyróżnia się z tłumu dźwiękiem, technologią, wykonaniem i designem - to prawdziwa tradycja rodzinna VIRGO.

Wskazówki muzyczne

Patrick Wolf | Sundark and Riverlight| Bloody Chamber Music

Artyści tacy jak Patrick Wolf to rzadkość. Młody muzyk z Londynu samodzielnie pisze i komponuje swoją muzykę, gra na sześciu instrumentach, ostatnio nawet odrzucił propozycję Universal Music - Wolf dąży do sztuki, a nie do próżnej sławy. Muzyczna zawartość albumu Sundark and Riverlight to stylowe ballady z bogactwem instrumentów akustycznych, w których na pierwszy plan wybijają się delikatne tony. Wewnętrzna emocjonalność nie zna granic. Wind in the Wire brzmi melancholijnie, spowalnia; instrumenty smyczkowe łączą się w cudowny sposób z filigranową harfą. Wolf sprytnie ustawia pauzy, a tym samym tworzy bardzo szczególne wewnętrzne napięcie. Czy kiedykolwiek zrobiłeś w pełni świadomie pauzę? Wiele, nawet bardzo drogich głośników, zagłuszają je, a niwecząc tym samym bogactwo muzyki. Ale nie VIRGO III.

Jest się to jeszcze bardziej wyraziste w utworze Bermondsey Street, namiętnym wezwaniem o humanizm i tolerancję, które nigdy nie oskarżają. To posłanie nabiera kształtów poprzez inteligentną grę głosu i instrumentów. W centrum znajduje się szarpany kontrabas, po prawej falujące struny fortepianu i instrumenty drewniane, po lewej zaś pełne powabu filigranowe uniesienie harfy - nawet najnowocześniejszym kolumnom głośnikowym przychodzi z trudem dokładne obrazowanie takiej mieszanki dźwięków. Kolumna VIRGO III nadaje jednak każdemu instrumentowi odpowiednią przestrzeń, rozświetlając nieskazitelnie akustyczną scenę. I perfekcyjnie ustanawia pauzy, łącząc ze sobą sceny z precyzją szwajcarskiego mechanizmu zegarowego. Błyszcząco jasne i soczysto słodkawe odcienie w tonacji głębokiego fioletu nie stanowią żadnej sprzeczności, są one ze sobą współzależne. Kolumna VIRGO III przekonuje dzięki naturalnej kolorystyce i bogactwu, które zapiera dech w piersiach. Przetestuj ją sam.

 

PARAMETRY PODSTAWOWE
Skuteczność 89 dB
Zalecana moc wzmacniacza 30-180 W
Impedancja 4 Ω
Pasmo przenoszenia 30 Hz - 40 kHz
SPECYFIKACJA
Wymiary (S x W x G) 230 x 1055 x 400 mm
Waga 32 kg

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl