Audio-GD R-8HE MK3 ( DAC R2R)

Audio-GD R-8HE MK3 ( DAC R2R)
  • nowość
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: Dostawa 1-3 dni robocze
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 10 499,00 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy

Cena regularna:

10499.00
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:
ilość szt.

towar niedostępny

Producent: Audio GD
Kod produktu: 6168-95345

Opis

Przetwornik cyfrowo analogowy R8HE MK3 to (podobnie jak R8 MK3) kontynuacja rozwoju linii produktowej DAC R8, która jest najbardziej zaawansowaną linią produktową urządzeń DAC w ofercie Audio-GD. Urządzenie zostało dodatkowo wyposażone w tak zwany regeneracyjny system zasilania, co umożliwia dalsze zmniejszenie poziomu zniekształceń związanych z niedoskonałością źródeł zasilania prądu stałego opartych na zastosowaniu modułów stabilizujących i prostowników prądu przemiennego. Zasilacze regeneracyjne są zbudowane na zasadzie systemów wielostopniowych. Prąd stały otrzymywany z zasilacza stabilizowanego jest ponownie przekształcany w sygnał przemienny o charakterystyce sinusoidalnej i podawany do kolejnego modułu prostownika i stabilizatora napięcia. Umożliwia to doskonalsze odfiltrowanie zakłóceń oraz podwyższenie parametrów wyjściowych stabilizatora napięcia do poziomu wymaganego w celu zasilania sprzętu o audiofilskiej sygnaturze dźwiękowej. W stosunku do swojego poprzednika: DAC R8 najnowsza wersja R8HE MK3 jest kolejnym etapem ewolucji tych urządzeń polegającej na zastosowaniu wielu ulepszeń zarówno w domenie sprzętowej jak i oprogramowania. Ilość ulepszeń zastosowana w tym urządzeniu była tak duża w stosunku do poprzednich wersji, że w celu wyraźnego wyróżnienia wśród innych produktów projektant zdecydował o uzupełnieniu jego nazwy o nowy człon DAC R8HE MK3. Wszystkie urządzenia tej linii zbudowano z zastosowaniem koncepcji przetwornika DAC R-2R i zrealizowano z zastosowaniem elementów dyskretnych, co pozwoliło na uzyskanie bardziej "audiofilskiego" i subtelnego przekazu dźwiękowego niż obecne na rynku przetworniki Delta-Sigma w formie kompletnych chipsetów firm ESS Sabre, Asahi Kasei, Cirrus Logic, Wolfson itd. Najważniejsze z tych ulepszeń to:

1 Zastosowanie większej liczby elementów dyskretnych oraz modyfikacji zasilania sekcji cyfrowej w celu eliminacji zakłóceń.
2 Zamodelowanie sygnatury dźwiękowej zbliżonej do płyty winylowej (możliwość włączenia z przedniego panelu).
3 Modyfikacja galwanicznej izolacji wejść USB i HDMI.
4 W urządzeniu zastosowano wyświetlacz o większym ekranie
5 Uzupełnienie wyświetlacza o nowe informacje (takie jak sampling rate).
6 Przeorganizowanie współdziałania jednostek FCPGA i CPLD i przetwarzania DSD.
7 Ulepszenie implementacji TCXO.
8 Ulepszenie implementacji przetwarzania DSD
8 Implementacja DOP playback przez SPDiF.
10 Zaimplementowanie w pełni możliwości konfigurowania parametrów cyfrowych z panelu przedniego (wraz z portem firmware upgrade dostępnym bez otwierania obudowy na tylnym panelu).


Przetworniki R-2R są dużo mniej podatne na zniekształcenia typu jitter a ich sygnał wejściowy jest bardziej precyzyjny niż przetworniki Delta-Sigma. Wymagają jednak bardzo precyzyjnej implementacji, aby ominąć ograniczenia wynikające z ich większej podatności na zniekształcenia THD oraz wymogu bardzo dużej dokładności drabinek R-2R.
W przetwornikach z serii R8 a w szczególności R8 MK3 udało się uzyskać wybitny, audiofilski charakter sygnatury dźwiękowej. Wymagało to jednak zaprzęgnięcia wielu złożonych rozwiązań z zakresu techniki cyfrowej takich, jak programowane matryce logiczne FPGA, chipsety CPLD, specjalne, bardzo precyzyjne układy taktowania (90/98 MHz Accusilicon 318B femtosecond) oraz dużo autorskich rozwiązań takich jak "lustro prądowe", oprograowanie wbudowanego układu DSP, specjalnych dedykowanych ukłądów zasilania i odpowiedniej konstrukcji fizycznej urządzenia gwarantującej ekranowanie części cyfrowej i analogowej.



Najważniejsze cechy urządzeń z serii DAC R8:

  • Osiem grup przetworników cyfrowo analogowych C/A R-2R zbudowanych w pełni z elementów dyskretnych (drabinki rezystorowe) zestawionych razem w zbalansowaną konstrukcję przetwornika push-pull.
  • Cztery grupy zbalansowanych dekoderów DSD z elementów dyskretnych.
  • W pełni dyskretna i zbalansowana konstrukcja z zastosowaniem koncepcji "lustra prądowego"
  • Taktowanie układów cyfrowych zrealizowane z pomocą dwóch ultradokładnych zegarów 318B femtosecond clocks 90/98 MHz bez zastosowania degradującej dźwięk pętli synchronizacji fazowej PLL.
  • Układ Amanero 384 32bit/PCM384K/DSD512.
  • Galwaniczna izolacja wejść HDMI i USB.
  • Zaawansowane obwody cyfrowe urządzenia zbudowano z zastosowaniem matrycy FPGA oraz pięciu programowalnych chipsetów CPLD.
  • Możliwość upgadu firmwaru urządzenia do najnowszej wersji gwarantujących najwyższą jakość dźwięku.
  • Możliwość programowania parametrów urządzenia bez otwierania obudowy i "przestawiania zworek". (update port i/lub sterowanie przyciskami dostępne na obudowie).

Audio GD

Unikalną cechą wszystkich produktów Audio-GD jest wykorzystanie w budowie części analogowej urządzeń, wzmacniaczy pracujących w domenie prądowej. Analogowy stopień firma Audio-GD opracowała samodzielnie, opierając się na układzie wzmocnienia lustra prądowego. Jednostopniowy wzmacniacz pracujący w domenie prądowej ACSS, zbudowany z elementów dyskretnych, bez kondensatorów sprzęgających w torze audio, charakteryzuje się wysoką szczegółowością jak i niebywale niskimi zniekształceniami. Rozwiązanie ACSS pozwoliło zminimalizować problemy wpływu komponentów elektronicznych na barwę. W torze wzmacniacza nie wykorzystuje się scalonych wzmacniaczy operacyjnych OPA. W tradycyjnych konstrukcjach wykorzystywanych przez większość firm, wzmocnienie jest realizowane w trzech stopniach, co prowadzi do kumulacji zniekształceń i ma wpływ na barwę. Priorytetem w konstrukcjach Audio-GD, jest jak najmniejszy wpływ części analogowej urządzenia na dźwięk reprodukowany poprzez przetwornik D/A. Elementy elektroniczne wykorzystywane do budowy urządzeń są bardzo starannie dobierane spośród najlepszych dostępnych, jak i produkowane specjalnie na zamówienie. Wszystkie połączenia wewnątrz obudowy są realizowane za pomocą kabli z czystej miedzi OCC. Nie jest bez znaczenia ręczny proces składania podzespołów i ich wielokrotne testy na różnych etapach produkcji. Gotowe urządzenie jest wygrzewane, a następnie powtórnie testowane przed wysyłką do klienta.

Parametry

Dynamika (S/N Ratio) >120DB
Impedancja wyjściowa <5 Ω (XLR ,RCA)
Poziom sygnału wyjściowego 2.5V (RCA)
5V (XLR)
2+2MA (ACSS)
Czułość wejściowa 0.5 Vp-p ( 75 Ohms, Coaxial )
19 dBm (Optical)
USB1.0 - USB3.0
HDMI : 3.3V
Pasmo przenoszenia 20Hz - 20KHz
THD (zniekształcenia nieliniowe) <0.01%
wejście USB audio sterowniki do systemów Windows, OSX, Linux, ISO
Rozdzielczość sygnału wejściowego (sampling) USB & IIS : 44.1kHz - 384kHz /32Bit DSD64-512
 Coaxial mode: 44.1kHz - 192kHz
Optical mode: 44.1kHz - 96kHz
Pobór mocy 48W
Waga 12kg ( z opakowaniem)
Wymiary W430 X L445 X H80
Akcesoria Kabel zasilający, kabel USB

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl