ALLNIC-Audio L-7000 / RATY 20x0%

ALLNIC-Audio L-7000 / RATY 20x0%
 • nowość
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: Dostawa 1-3 dni robocze
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 69 000,00 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
69000.00
ilość szt.

towar niedostępny

Producent: ALLNIC-Audio
Kod produktu: B0F3-9237D

Opis

Przedwzmacniacz liniowy


Zanurz się w przestrzeni oryginalnego nagrania. L-7000 to jednostopniowy, sprzężony transformatorowo, zdalnie sterowany przedwzmacniacz liniowy. Wykorzystuje DHT 300B jako regulator napięcia.

 

 • DHT 300B jako regulator napięcia
 • Jednostopniowe wzmocnienie (z użyciem jednej lampy)
 • Konstrukcja True Dual Mono
 • 41-stopniowy potencjometr ze srebrnym stykiem o stałej impedancji

300B słusznie zdobyły reputację doskonałej lampy wyjściowej we wzmacniaczach single-ended. Trudno wyobrazić sobie tę wspaniałą lampę w roli nie-audio. Korzyścią, jaką 300B przynosi jako regulator napięcia, jest jej zdolność do przepuszczania dużej ilości prądu przy niskim napięciu katody do płyty, co skutkuje niskim Rp.

L-7000 oferuje światowej klasy holograficzną scenę dźwiękową połączoną z niesamowitą rozdzielczością, czystością, mikro-dynamiką i dynamiką. Barwy instrumentów i wokali są realistyczne; rozmieszczenie źródeł w trzech wymiarach jest zaskakujące, są naturalnej wielkości i uzależniające. L-7000 nie ma własnego głosu. Jest cichy, z wyjątkiem muzyki wydobywającej się z najczarniejszego tła. Wyjątkowej jakości dźwięku towarzyszy prosta elegancja, elastyczność i ergonomiczna funkcjonalność obudowy i opcji połączeń. Niewiele przedwzmacniaczy może konkurować. L-7000 to po prostu rewelacja.

L-7000 jest referencyjnym przedwzmacniaczem liniowym Allnic Audio. Podobnie jak wszystkie produkty Allnic Audio, w rdzeniach transformatorów zastosowano permalloy (stop żelaza i niklu). Allnic jest wdzięczny panu G.W. Elmen z Western Electric za wynalezienie permalloyu do użytku z rdzeniem transformatorowym, a tym samym zapewnienie ogromnej usługi słuchaczom nagrań muzycznych na całym świecie.

 

Główne cechy L-7000:

 • DHT 300B jako szeregowy regulator napięcia. Zaletą, jaką 300B wnosi do regulatora napięcia, jest jego zdolność do przepuszczania dużej ilości prądu przy niskiej rezystancji katody do płyty, w wyniku niskiego spadku napięcia.
 • Prawdziwa konstrukcja Dual-Mono. Każdy z dwóch kanałów działa całkowicie niezależnie od drugiego. Obudowa, sterowanie potencjometrem i złącze zasilania prądem przemiennym to jedyne części tego przedwzmacniacza, które są wspólne dla obu kanałów
 • Pojedynczy stopień wzmocnienia. Obwód z pojedynczym stopniem wzmocnienia wykorzystuje tylko jedną lampę do wzmocnienia. Reprodukuje czystszy, bardziej szczegółowy, bardziej przestrzenny i dynamiczny dźwięk niż wiele stopni wzmocnienia.
 • Sprzęgło transformatora wyjściowego linii. L-7000 jest „sprzężony transformatorowo”. W obwodach wzmacniacza lampowego istnieją dwie metody sprzęgania; jedno to sprzężenie kondensatorowe, a drugie to sprzężenie transformatorowe. Sprzęganie kondensatorów to tradycyjna, tania metoda. Jest dość stabilny, ale przenosi tylko napięcie, a nie moc (tj. nie rzeczywistą energię). Przy sprzężeniu transformatorowym przenoszone jest około 90% mocy rzeczywistej (nadal występuje strata transformatora wynosząca około 10% mocy, podczas gdy napięcie nie ulega zmianie).
 • Własna produkcja transformatorów i dopasowanie transformatora do lampy. Chociaż sprzężenie transformatorowe jest lepsze od sprzężenia kondensatorowego, wszystkie zalety sprzężenia transformatorowego zależą od jakości transformatora i doboru lamp. Allnic Audio produkuje własne transformatory i używa tego, co uważa za najlepszy materiał rdzenia, permalloy. Bezprecedensowy, szeroki (16 Hz 50 kHz, -3 db), niski poziom zniekształceń i bardzo elastyczny (odpowiedź fali prostokątnej do 20 kHz) pomaga firmie Allnic Audio stworzyć idealny przedwzmacniacz sprzężony z transformatorem. Oczywiście lampy wzmacniające są również starannie dobierane pod kątem trzech czynników krytycznych dla działania z permalloyowymi transformatorami wyjściowymi: wysoki gm, niska rezystancja wewnętrzna i wysokie mu.
 • Obwód zasilający z regulacją napięcia poniżej 1%. Regulacja napięcia transformatora to procentowa zmiana napięcia wyjściowego od stanu bez obciążenia do pełnego obciążenia. Aby uzyskać najlepszą wydajność transformatora, potrzebujesz możliwie najniższej regulacji napięcia. Regulacja napięcia obwodu zasilania Allnic wynosi poniżej 1%. Daje lepszy transfer mocy i niższy współczynnik regulacji, co skutkuje zwiększoną prędkością prądu i lepszą dynamiką.
 • Stała i niska impedancja wyjściowa. Jedną z zalet sprzężenia transformatora jest to, że ułatwia stałą niską impedancję wyjściową. Niska impedancja wyjściowa ma kluczowe znaczenie dla konstrukcji dobrego przedwzmacniacza. L-7000 ma stałą impedancję wyjściową 150 ohmów na wszystkich częstotliwościach. W sprzężeniu kondensatorowym (sprzężenie C-R) zwykle stosuje się „obwód wtórnika katodowego” w celu obniżenia impedancji wyjściowej. Niestety, tej metodzie obniżania impedancji wyjściowej towarzyszą duże zniekształcenia i krzywa impedancji wyjściowej w kształcie litery „L”. Proszę porównać dwa wykresy poniżej, szczególnie dla niskich częstotliwości. Allnic (po lewej), inne (po prawej)

 

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl